Szło złoto do złota!

Wszystko co piękne zawsze się kiedyś kończy… Musiały się zatem skończyć mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Aquasferze.

Zawody były popisami dwóch multimedalistów: Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki zdobyli po pięć złotych krążków!

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfra Galeria Warmińska od piątku do niedzieli gościła blisko 600 młodych pływaków z całego kraju, którzy przyjechali do Olsztyna na pierwsze w życiu poważne zawody. Przyjechali z wielką pasją i wielkimi marzeniami. – Życzę Wam byście bili swoje rekordy życiowe, byście się dobrze bawili, a także tego aby Olsztyn był początkową stacją na drodze Waszej wielkiej kariery – taką sentencję na otwarcie zawodów wygłosił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

A 14-latkowie z całej Polski mocno wzięli sobie te słowa do serca rywalizując przez kilka dni na maksymalnych obrotach: w świetnych warunkach, w doskonałym obiekcie Największymi wygranymi olsztyńskiego czempionatu okazali się dwaj młodzi ludzie z różnych stron Polski – Wiktoria Guść z klubu Delfin Piotrków Trybunalski i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki wywalczyli aż pięć złotych medali! Każdy z osobna!

Piękne było to, że ci absolutnie niezmanierowani młodzi sportowcy w każdym momencie chcieli więcej i więcej. W piątek zdobyli po dwa złote medale, ale to było dla nich mało. Dlatego w sobotę znów dali z siebie maksa i dołożyli do swojego dorobku kolejne dwa złote krążki. A gdy w sobotę wieczorem Wiktoria została zapytana o plany na niedzielę bez wahania odpowiedziała: - Będę chciała zdobyć złoto na sto metrów stylem dowolnym. I zdobyła, podobnie jak Filip.

Kosiński ma po zawodach w Olsztynie dodatkową satysfakcję bowiem ustanowił nowy rekord polski juniorów młodszych na dystansie 200m stylem grzbietowym z czasem 2.09,47.

Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Polski Związek Pływacki i Warmińsko-Mazurski Związek Pływacki. Honorowy patronat mistrzostw Polski juniorów młodszych objął prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicz.

A od poniedziałku Aquasfera znów na powrót otwiera swoje podwoje dla mieszkańców i gości Olsztyna. Wszyscy mogą korzystać z uroków i atrakcji tego świetnego obiektu, a dzięki staraniom szefostwa obiektu w lipcu będzie on czynny niemal w pełnym wymiarze – od godz. 6 rano do 20 wieczorem. Serdecznie zapraszamy!

Złote medale Wiktorii Guść:

50 m, 200 m, 100 m i 400 stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym.

Złote medale Filipa Kosińskiego:

50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym i 200 stylem zmiennym.

Komplet wyników znajdziecie tu, Link:

http://www.megatiming.pl/contest/c95b03a1-dc2d-4ebf-9766-5cd2d936f9e9

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl