Szło złoto do złota!

Wszystko co piękne zawsze się kiedyś kończy… Musiały się zatem skończyć mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Aquasferze.

Zawody były popisami dwóch multimedalistów: Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki zdobyli po pięć złotych krążków!

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfra Galeria Warmińska od piątku do niedzieli gościła blisko 600 młodych pływaków z całego kraju, którzy przyjechali do Olsztyna na pierwsze w życiu poważne zawody. Przyjechali z wielką pasją i wielkimi marzeniami. – Życzę Wam byście bili swoje rekordy życiowe, byście się dobrze bawili, a także tego aby Olsztyn był początkową stacją na drodze Waszej wielkiej kariery – taką sentencję na otwarcie zawodów wygłosił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

A 14-latkowie z całej Polski mocno wzięli sobie te słowa do serca rywalizując przez kilka dni na maksymalnych obrotach: w świetnych warunkach, w doskonałym obiekcie Największymi wygranymi olsztyńskiego czempionatu okazali się dwaj młodzi ludzie z różnych stron Polski – Wiktoria Guść z klubu Delfin Piotrków Trybunalski i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki wywalczyli aż pięć złotych medali! Każdy z osobna!

Piękne było to, że ci absolutnie niezmanierowani młodzi sportowcy w każdym momencie chcieli więcej i więcej. W piątek zdobyli po dwa złote medale, ale to było dla nich mało. Dlatego w sobotę znów dali z siebie maksa i dołożyli do swojego dorobku kolejne dwa złote krążki. A gdy w sobotę wieczorem Wiktoria została zapytana o plany na niedzielę bez wahania odpowiedziała: - Będę chciała zdobyć złoto na sto metrów stylem dowolnym. I zdobyła, podobnie jak Filip.

Kosiński ma po zawodach w Olsztynie dodatkową satysfakcję bowiem ustanowił nowy rekord polski juniorów młodszych na dystansie 200m stylem grzbietowym z czasem 2.09,47.

Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Polski Związek Pływacki i Warmińsko-Mazurski Związek Pływacki. Honorowy patronat mistrzostw Polski juniorów młodszych objął prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicz.

A od poniedziałku Aquasfera znów na powrót otwiera swoje podwoje dla mieszkańców i gości Olsztyna. Wszyscy mogą korzystać z uroków i atrakcji tego świetnego obiektu, a dzięki staraniom szefostwa obiektu w lipcu będzie on czynny niemal w pełnym wymiarze – od godz. 6 rano do 20 wieczorem. Serdecznie zapraszamy!

Złote medale Wiktorii Guść:

50 m, 200 m, 100 m i 400 stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym.

Złote medale Filipa Kosińskiego:

50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym i 200 stylem zmiennym.

Komplet wyników znajdziecie tu, Link:

http://www.megatiming.pl/contest/c95b03a1-dc2d-4ebf-9766-5cd2d936f9e9

osir
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl