O nas

Nasza misja to nieustanne dążenie do zaspokojenia potrzeb mieszkańców Olsztyna i gości naszego miasta w zakresie sportu i rekreacji. Nasz cel to ustawiczne podnoszenie jakości naszych usług. Dzień po dniu zmierzamy do zapewnienia Państwu coraz bardziej urozmaiconych form relaksu, wypoczynku oraz możliwości rywalizacji sportowej w wielu obszarach. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie realizuje zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu, ale jednocześnie zarządza infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. 

Na co dzień administrujemy kilkunastoma obiektami rozsianymi na terenie całego miasta. Trzy z nich znajdują się w nowoczesnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel: w centralnym miejscu przy ul. Kapitańskiej (wielofunkcyjne wypożyczalnie sprzętu pływającego i sportowego, siedem boisk do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, dwa place zabaw, linarium czy skatepark), na Słonecznej Polanie, gdzie zbudowano Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, z którego korzystają m.in. dwa olsztyńskie kluby sportowe: Nauticus i Olsztyński Klub Żeglarski Junga oraz przy ul. Olimpijskiej, gdzie powstało Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa (swoją siedzibę ma klub kajakarski Kayak Sport Club Olsztyn) i gdzie mieści się specjalistyczna hala do siatkówki plażowej oraz korty do squasha.

Wiele satysfakcji przynosi nam funkcjonowanie Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera, który cieszy się ogromną popularnością i służy zarówno do celów sportowych, jak też rekreacyjnych. W szczytowych okresach z obiektu dziennie korzysta nawet 1500 osób! W administracji OSiR znajduje się hala przy ul. Mariańskiej; w tym obiekcie funkcjonuje również klimatyczna pływalnia.

Do infrastruktury typu otwartego zaliczamy Stadion Miejski przy Al. Piłsudskiego, kompleks piłkarski przy ul Sybiraków oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Jeziornej, a także mniejsze obiekty jak pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej czy małe boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Jeziołowicza. Zimą OSiR buduje i dba o funkcjonowanie dwóch sztucznych lodowisk, latem zabezpiecza pracę dwóch kąpielisk sezonowych i Wodnego Placu Zabaw w CRS Ukiel oraz kąpieliska nad jeziorem Skanda (o łącznej długości linii brzegowej znacznie przekraczającej 230 metrów).


Początek naszej działalności jest datowany na dzień 1 stycznia 1966 roku kiedy to uchwałą Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej powołano Wojewódzki Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku. Ostatecznie po kilku zmianach, od dnia 25 sierpnia 2010 r. funkcjonujemy jako jednostka budżetowa pod nazwą Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.

Z poważaniem
Dyrektor Jerzy Litwiński

osir
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl