ZAPRASZAMY NA KĄPIELISKA!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że w sobotę 27 czerwca uruchamia strzeżone kąpieliska sezonowe – dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w tym roku do 1 września!

Kolejne piękno lato przed nami, a wraz z nim kolejne miłe chwile w wodzie na kąpieliskach OSiR Olsztyn! Tym razem przychodzi nam funkcjonować w mocno zmienionej rzeczywistości, bo przecież pandemia COVID-19 nie odeszła jeszcze w zapomnienie, ale przy zachowaniu rozsądku i kilku zasad bezpieczeństwa także i to lato może być bardzo udane!

W tym sezonie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej będą funkcjonowały dwa strzeżone kąpieliska: Kąpielisko nr 1 w centralnej części kompleksu (o długości linii brzegowej 75 m) oraz Kąpielisko nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej (95 m linii brzegowej). Dodatkowo w CRS Ukiel uruchamiamy cieszący się ogromną popularnością wśród dzieciaków Wodny Plac Zabaw, a więc pełną przygód arenę o wymiarach 55x45m. Ponadto bezpiecznie będzie można także plażować i kąpać się pod opieką ratowników na Plaży Skanda!

Łącznie latem 2020 roku, podobnie jak rok temu, będzie można korzystać ze strzeżonych plaż o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej ponad 250 metrów! Wszystkie kąpieliska którymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa; są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych i pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. W tym sezonie będą czynne codziennie w godz. 10:00-18:00.

Zapraszamy do nas i przypominamy – pamiętajcie o bezpieczeństwie w wodzie i poza nią!

 

*** UWAGA, UWAGA!

 Zalecenia dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Korzystanie z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 i związane z tym ryzyko infekcji dotyczy zasadniczo szerzenia się infekcji drogą kropelkową i przez bezpośredni kontakt. Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku przebywania na kwarantannie/izolacji oraz zamieszkiwania z osobą przebywającą na kwarantannie/izolacji, a także w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.

Osoby korzystające z kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli – zalecenia:

Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).

Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska/miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.

Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.

Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).

Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.

Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji, o ile to możliwe.

Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Przepisy krajowe dotyczące obowiązków organizatorów pozostają niezmienne w tym zakresie.
Opracowane na podstawie informacji pozyskanej od Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl