O nas

Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. WCRS to nowoczesny kompleks wodnego wypoczynku oferujący sport, rekreację i odnowę biologiczną. W skład obiektu wchodzą: basen olimpijski, basen rozgrzewkowy, część rekreacyjna, klub fitness Planeta Formy, sklep sportowy AquaWave oraz podziemny parking.

Część sportowa obejmuje jeden z najnowocześniejszych w Europie basen olimpijski (50mx25m), basen do rozgrzewki i nauki pływania (25mx8,5m), widownię dla ponad 1500 osób oraz trybunę dla zawodników na ponad 140 osób. Gwarantuje to idealne warunki do organizacji zawodów pływackich   i uprawiania sportu przez członków pływackich klubów sportowych oraz zawodników indywidualnych.

W basenie olimpijskim został zamontowany unikatowy ruchomy pomost, który z zależności od potrzeb dzieli basen na dwa mniejsze. Szczególną atrakcję i udogodnienie stanowią dwa ruchome dna basenu o wymiarach 25mx10m umożliwiające zmianę jego głębokości i funkcjonalności. Dzięki zastosowanym nowinkom technicznym basen olimpijski może być zamieniany w wielką strefę rekreacji o powierzchni łącznej 1250 m2, w której można zlokalizować m.in. strefę dla maluchów, dzieci i młodzieży czy arenę do Aqua aerobiku oraz wodnych gier sportowych. Takie rozwiązania przyjmujemy w weekendy oraz w godzinach popołudniowych w dni powszednie. W pozostałych okresach basen olimpijski będzie służył miłośnikom pływania i treningom klubów sportowych.

Część rekreacyjna to basen o zróżnicowanych kształtach oraz liczne atrakcje: sztuczna rzeka, leżanki, masaże podwodne, bicze wodne, kaskada wodna i trzy whirpoole. W tej części znajdziemy również propozycje dla najmłodszych tj. brodzik dla dzieci, dwie zakręcone prawie 120-metrowe zjeżdżalnie oraz wiele akcesoriów do gier i zabaw dla całej rodziny. Dodatkowymi atrakcjami zawartymi w cenie biletu są rozgrzewające sauny: dwie suche, mokra i infrared, słoneczna łączka, prysznice wrażeń a także orzeźwiająca studnia lodowa.

W bogatej ofercie usług świadczonych w Aquasferze znajdą Państwo również szereg zajęć zorganizowanych m.in: naukę pływania, waterpolo, nurkowanie oraz szereg zajęć Aqua animacji m.in.: Aqua mix, Aqua fit ball, Aqua cycling, Aqua dance, Aqua senior, Aqua aerobic dla kobiet w ciąży czy hydrorobik.

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi w postaci szatni rodzinnych, przewijaków i pokoju dla matki z dzieckiem. Basen przystosowany jest również dla potrzeb osób niepełnosprawnych (windy, podnośniki oraz pomieszczenia sanitarno-socjalne).
Aquasfera to doskonałe miejsce dla miłośników pływania, wodnego relaksu, zdrowia oraz czynnego wypoczynku!
Serdecznie zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.

 

aquasfera
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl