KĄPIELISKA GOTOWE, WIĘC ZAPRASZAMY!

Szanowni Państwo! Informujemy, że w sobotę 24 czerwca 2023 r. rozpoczynamy sezon na olsztyńskich Kąpieliskach! Tradycyjnie już zapraszamy na dwa strzeżone kąpieliska sezonowe oraz Wodny Plac Zabaw w CRS Ukiel oraz na kąpielisko nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w tym roku do 3 września włącznie!

Lato może być przepiękne i udane, ale pod warunkiem że będzie bardzo bezpieczne! My o to zadbaliśmy zatrudniając wykwalifikowaną kadrę ratowniczą, która będzie strzegła kąpielisk codziennie w godz. 10:00-18:00, ale jednocześnie apelujemy do wszystkich o rozsądek i przestrzeganie zasad plażowania i kąpieli.

W tym sezonie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej będą funkcjonowały dwa strzeżone kąpieliska: Kąpielisko nr 1 w centralnej części kompleksu oraz Kąpielisko nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej. Dodatkowo zapraszamy na Wodny Plac Zabaw, który stanowi przepiękną arenę zabaw dla dzieci i młodzieży. Wzdłuż kąpielisk zapewniamy nowoczesną infrastrukturę zapewniającą wysoki komfort i poziom świadczonych usług. Plażowicze będą mieli do dyspozycji zaplecze szatniowo-sanitarne, prysznice, platformy wypoczynkowe, place zabaw dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu sportowego i pływającego, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, usługi gastronomiczne, pomosty spacerowe i widokowe oraz wiele innych atrakcji! Dodatkową przestrzeń kąpielową tradycyjnie oferujemy nad jeziorem Skanda, gdzie również zorganizowaliśmy strzeżone kąpielisko.

Warto nadmienić, że wszystkie kąpieliska zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych i pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. Są wyposażone w stanowiska ratownicze z apteczkami pierwszej pomocy.

*** Główne zasady wypoczynku nad wodą:

1. Wybieraj bezpieczne miejsca, objęte ochroną ratowniczą.

2. Sprawdź czy w pobliżu są osoby, które w razie potrzeby mogą pomóc lub zawiadomić ratowników.

3. Zawsze podporządkowuj się poleceniom obsługi ratowniczej.

4. W wodzie zanurzaj się stopniowo – różnice temperatur miedzy nagrzanym ciałem, a wodą mogą spowodować szok termiczny, w efekcie ustanie akcji serca i śmierć.

5. Nigdy wchodź do wody pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

6. Sprawuj nadzór nad dziećmi, nie pozwalaj im na samodzielne kąpiele.

 

*** Udzielanie pomocy tonącemu:

1. Zawiadom służby ratunkowe – zadzwoń na nr 601 100 100 lub 112.

2. Nie podpływaj do tonącego bez asekuracji; tonący może być w szoku i stanowić zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa.

3. Nigdy nie podawaj tonącemu ręki! Tonący dysponuje nadludzką siłą. Podaj mu jakiś przedmiot (gumowa piłka, materac, kij, pusta plastikowa butelka, w ostateczności nawet ubranie).

osir
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl