XIII EDYCJA KONKURSU „MOJE SPORTOWE PAMIĄTKI”

Po blisko dwuletniej przerwie rusza XIII edycja konkursu o tematyce sportowej, a na pamiątki do 31 marca 2022 r. oczekuje Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Organizatorami konkursu „Moje sportowe pamiątki” są: V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.          

W poprzednich dwunastu edycjach konkursu wzięły udział łącznie 124 osoby. Olsztyńskie Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie wzbogaciło w tym czasie się o 1190 eksponatów o tematyce  sportowej. Większość pamiątek można obejrzeć w obecnej siedzibie muzeum, które mieści się w V LO w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2. Celem konkursów jest  zainspirowanie mieszkańców naszego miasta i regionu  do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą zbiory muzeum.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto dobrowolnie  przekaże do placówki pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń.

Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 31 marca 2022 r. Uczestnikom konkursu organizatorzy ufundują nagrody w postaci  książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody niespodzianki.
Bliższych informacji o konkursie można zasięgnąć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, ul. Krasickiego 2 Olsztyn, tel: 519 566 062, a także na stronach internetowych, gdzie znajdują się regulaminy konkursu - www.osir.olsztyn.pl oraz https://lo5.olsztyn.eu

 

Konkurs „Moje sportowe pamiątki” XIII edycja

REGULAMIN

1. Celem imprezy jest zainspirowanie mieszkańców Warmii i Mazur do poszukiwań pamiątek sportowych oraz wzbogacenie Muzeum Sportu im. Mariana  Rapackiego w Olsztynie o kolejne eksponaty.

2. Organizatorem trzynastej edycji konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

3. W konkursie może brać udział każdy, kto ma wolę przekazana pamiątki związanej ze sportem. Mogą to być: niegdyś używany sprzęt sportowy, stare fotografie czy dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów, stowarzyszeń czy świadczące o istnieniu obiektów sportowych (zapomniane stadiony i boiska).

4. Konkurs będzie trwał w terminie 2.11.2021-31.03.2022 r. Pamiątki należy dostarczyć do 31 marca 2022 r. do Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego przy V LO im. Wspólnej Europy ul. Krasickiego 2, 10-685 Olsztyn lub przesłać pocztą.

5. Osobom prywatnym, szkołom czy klubom sportowym, które dostarczą  najciekawsze pamiątki organizatorzy zafundują nagrody rzeczowe oraz nagrody niespodzianki. Przekazany sprzęt,  już w kategorii eksponatów, będzie zaprezentowany podczas okolicznościowej wystawy w Muzeum  Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie z wiadomością o ofiarodawcach.

6. Wszelkie informacje o konkursie są dostępne w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, ul. Krasickiego 2 w V LO Olsztyn, tel. 519 566 062 i na stronie internetowej: www.osir.olsztyn.pl oraz https://lo5.olsztyn.eu

7. Przekazując pamiątki uczestnik konkursu wypełnia formularz zgłoszeniowy, który otrzyma go od organizatora.

8. We wszelkich sprawach spornych nieujętych w w/w regulaminie decydować będzie organizator konkursu.

osir
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl