IV UKIEL OLSZTYN PÓMARATON: WOJCIECH KOPEĆ ZNÓW TO ZROBIŁ!

Wojciech Kopeć z Olsztynka wygrał IV Ukiel Olsztyn Półmaraton broniąc tytułu najszybszego biegacza na tej trasie! W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się Rosjanka Elizabeta Pogudo. Najlepszymi olsztynianami zostali: Magdalena Trzeciak i Paweł Najmowicz. To było wielkie święto biegowe, w którym wzięło udział ponad 650 uczestników!

Mnóstwo dzieciaków, osób młodych, starszych i najstarszych, mnóstwo zabawy, ale też poważnej rywalizacji. W takiej scenerii przebiegała rywalizacja podczas IV Ukiel Olsztyn Półmaratonu. Najpierw na wytyczonych trasach w CRS Ukiel biegały dzieciaki i ci, dla których półmaraton to na razie zbyt duże wyzwanie. A było ich ponad 200!!!

Najkrótszy dystans wynosił 150 metrów, najdłuższy 1500 – niezależnie od dystanów emocje były wielkie i bardzo fajne: rodzice, babcie i dziadkowie dopingowali najmłodszych, a ręce same składały się do oklasków.

A potem na linii startu stanęło 449 śmiałków, z Olsztyna i okolic, ale także choćby z Gdyni czy Mińska Mazowieckiego, którzy mieli przed sobą 21 km i 100 metrów. Zastępca prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk życzyła im wszystkim wspaniałej zabawy i dobrej  formy, a najlepszym zwycięstwa. No a potem wystartowali i pobiegli.  Po chwałę, po swój wyśrubowany czas i rekordy. Ale też dla swojej wielkiej satysfakcji i dla radości z biegania. A widok był wspaniały; kolorowy tłum, uśmiechnięte twarze zawodników oraz oklaski i wsparcie kibiców  i znajomych.

Od początku biegu bardzo mocne tempo narzucił  Wojciech Kopeć i już na półmetku wyraźnie liderował wyprzedzając o blisko dwie minuty drugiego Daniela Mikielskiego. W rywalizacji kobiet na 10. kilometrze prowadziła Rosjanka Elizabeta Pogudo, która miała ponad minutę przewagi nad ubiegłoroczną triumfatorką, Magdaleną Trzeciak z Olsztyna. I taki układ nie zmienił się już do końca – ostatecznie Kopeć ukończył półmaraton z czasem 1:12.24, a Pogudo 1:24.41.

W klasyfikacji najlepszych olsztynian wśród kobiet triumfowała Magdalena Trzeciak wyprzedzając Lidię Kołomańską i Miłosławę Wasiak, w gronie  mężczyzn najszybszy był Paweł Najmowicz przed Wiktorem Kujawą i Dariuszem Malichem. Najmłodszy uczestnik w biegu Mini Ukiel miał ledwie... 3 latka, najstarsza uczestniczka w biegu głównym… 78!!!

 – Ogromnie się cieszymy z tego, że nasz półmaraton gromadzi na starcie coraz więcej biegaczy reprezentujących  wiele pokoleń – tak podsumowuje IV Ukiel Olsztyn Półmaraton JerzyLitwiński, dyrektor OSiR. – Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję wszystkim, którzy dotarli do mety i biję największe brawa zwycięzcom. Do zobaczenia za rok! - dodaje Litwiński.

Wyniki: link

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl