Widowisko jakiego jeszcze nie było!

Rosjanki: Ekaterina Kirgizova i Ludmiła Nikojan oraz włoska para Marko Mastroantoni i Aldo Castore triumfowali w ITF Beach Tennis Olsztyn, czyli I Międzynarodowym Turnieju Tenisa Plażowego jaki odbył się w CRS Ukiel.

Amazing, fantastic i wonderful, czyli niesamowicie, fantastycznie i wspaniale – te trzy słowa w języku polskim i angielskim królowały w trakcie weekendu w CRS Ukiel, gdzie Polska Federacja Tenisa Plażowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zorganizowali turniej jakiego wcześniej w stolicy Warmii i Mazur nie było. W nowej dyscyplinie sportu, z silną obsadą (pięć zawodniczek i zawodników z czołowej pięćdziesiątki światowego rankingu) i z pulą nagród w wysokości 3000 dolarów.

Na imprezę zjechało się około 80 zawodników z 12 europejskich krajów – wszyscy byli zachwyceni tym miejscem. – Słyszałem, że tu jest pięknie, ale nie spodziewałem się że aż tak – mówił reprezentant Łotwy Nikikta Ribakovs. – Fantastyczne korty i jezioro, obok restauracje, to jest światowy poziom – dodał. – Odwiedziłem już wiele miejsc na świecie, ale to jest naprawdę wyjątkowe – stwierdził Ioannis Dimopoulos, grecki zawodnik, nr 32 światowego Beach Tenisa. – Organizatorzy zadbali o wszystko, łącznie z owocami, byśmy się tu świetnie czuli, no i bardzo dobrze grali – dodał.

No i grali tak, że czasami aż brak było słów. Turniej męski wygrała włoska para Marko Mastroantoni i Aldo Castore niemalże „wymiatając” przez cała imprezę, ale w finale musieli się mocno napocić pokonując 6:2 i 6:4 grecko-włoski duet Dimopoulos/Marco Scudelari. Finał pań był wewnętrzną sprawą Rosjanek – po morderczym, trwającym blisko dwie i pół godziny triumfowały bardziej doświadczone Ekaterina Krizgova (42. Miesce w rankingu ITF) i Ludmiła Nikojan (18 ITF) wygrywając 6:2, 6:7 i 6:4 z Julią Chubarową (25 ITF)  i Ekateriną Byakiną (33 ITF). A szczęśliwe zwyciężczynie po meczu jednoznacznie stwierdziły, że chcą to wrócić za rok.

Turniej miał także polskie akcenty – w półfinale męskiej drabinki znalazł się Paweł Krupski grający w parze z Włochem Marco Mazottim, z kolei w półfinale kobiet zagrały Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk.

Turniej męski ITF Beach Tennis Olsztyn 3000$

Turniej mężczyzn
1. Marco Mastroantoni i Aldo Castore (Włochy)
2. Ioannis Dimopoulos i Marco Scudellari (Grecja/Włochy)
3. Paweł Krupski i Marco Mazzotti (Polska/Włochy) oraz Nikita Ribakovs i Kaspars Daugulis (Łotwa) 

Turniej kobiecy

1. Ekaterina Kirgizova i Ludmiła Nikojan (Rosja)
2. Julia Chubarova i Ekaterina Byakina (Rosja)
3. Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk (Polska) oraz Manuela Cunha i Catarina Alexandrino (Portugalia)

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl