Olsztyński Triathlon na medal!

Olsztyn po raz drugi z rzędu był gospodarzem zawodów o Puchar Europy w Triathlonie i cyklu Elemental Tri Series. I po raz drugi stolica Warmii i Mazur otrzymała wysokie oceny od przedstawicieli Europejskiej Unii Triathlonu, a kompleks w CRS Ukiel znów urzekł zawodników i kibiców z całego świata.

Olsztyn znalazł się w tym roku w gronie takich miast jak m.in. Dniepropietrowsk na Ukrainie, szwedzkie Malmoe, turecki Stambuł czy portugalskie Funchal, którym Europejska Unia Triathlonu powierzyła organizację tej prestiżowej imprezy. I ETU się po raz kolejny nie zwiodło – co więcej: przedstawicie europejskiej federacji podkreślali na każdym kroku fantastyczne położenie areny sportowej i profesjonalizm organizacyjny. I ogłosili rekord frekwencyjny: w olsztyńskich zawodach wystartowało blisko 230 profesjonalnych triathlonistów, a takiej liczby uczestników nie odnotowano jeszcze nigdy w historii tej imprezy!

W CRS Ukiel znów doszło do walki herosów, bo tak trzeba traktować rywalizację Elity i Juniorów w Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim – to oznacza 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegania. To znów była deszczowa rywalizacja z najwyższej półki, a w przepięknym kompleksie ścigało się mnóstwo specjalistów z 26 krajów, w tym m.in. ze Stanów Zjednoczonych i afrykańskiej Namibi.

Zawody Pucharu Europy podzielono na cztery części – w rywalizacji juniorek zwyciężyła Karolina Horvath z Węgier, w sprincie juniorów najlepszy był Niemiec Giulio Ehses, sprint seniorek wygrała Olivia Mathias z Wielkiej Brytanii, a w rywalizacji seniorów najlepszy był Włoch Nicola Azzano. Mieliśmy także nad Ukielem Polski akcent, bowiem w gronie juniorek brązowy medal zdobyła Polka Magdalena Sudak, a jej siostra Zuzanna zajęła 6. pozycję.

Niedzielne zawody Elemental Tri Series zaczęły się od biegu na 10 km – rywalizację 10km Run Series wygrał Daniel Mikielski z Olsztynka, wśród kobiet triumfowała Irina Mironowa z Kaliningradu. Po tym biegu, i licznych biegach dziecięcych, na trasę triathlonu stanęli amatorzy. Zaczęło się od najkrótszego dystansu supersprinterskiego (400 m pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu), a potem napięcie i wysiłek był już coraz większy i przeogromny: dystans sprinterski (700 m, 20 km i 5 km) oraz olimpijski (1,5 km, 40 km i 10 km). I na tym królewskim dystansie mieliśmy fantastyczny sukces – w przekonywujący sposób zawody wygrał bowiem olsztynianin Sebastian Najmowicz wyprzedzając drugiego na mecie o ponad 5 minut!

To było wielkie święto triathlonu nad Ukielem – spotkamy się tam z pewnością za rok!

PUCHAR EUROPY W TRIATHLONIE

Wyniki: http://live.sts-timing.pl/triolsztyn2019/day1/

ELEMENTAL TRI SERIES

*** Triathlon, dystans olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu):

  1. Sebastian Najmowicz (Olsztyn) 1:57.59
  2. Rafał Wąsowski (Gdańsk) 2:02.57
  3. Marcin Mazurek (Lublin) 2:06.23

Wszystkie wyniki: http://live.sts-timing.pl/triolsztyn2019/day2/ 

*** 10K Run Series Olsztyn 2019:

Zwycięzca rywalizacji mężczyzn: Daniel Mikielski (Olsztynek)

Zwyciężczyni wśród kobiet: Irina Mironowa (Rosja, Kaliningrad)

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl