Olsztyński Triathlon na medal!

Olsztyn po raz drugi z rzędu był gospodarzem zawodów o Puchar Europy w Triathlonie i cyklu Elemental Tri Series. I po raz drugi stolica Warmii i Mazur otrzymała wysokie oceny od przedstawicieli Europejskiej Unii Triathlonu, a kompleks w CRS Ukiel znów urzekł zawodników i kibiców z całego świata.

Olsztyn znalazł się w tym roku w gronie takich miast jak m.in. Dniepropietrowsk na Ukrainie, szwedzkie Malmoe, turecki Stambuł czy portugalskie Funchal, którym Europejska Unia Triathlonu powierzyła organizację tej prestiżowej imprezy. I ETU się po raz kolejny nie zwiodło – co więcej: przedstawicie europejskiej federacji podkreślali na każdym kroku fantastyczne położenie areny sportowej i profesjonalizm organizacyjny. I ogłosili rekord frekwencyjny: w olsztyńskich zawodach wystartowało blisko 230 profesjonalnych triathlonistów, a takiej liczby uczestników nie odnotowano jeszcze nigdy w historii tej imprezy!

W CRS Ukiel znów doszło do walki herosów, bo tak trzeba traktować rywalizację Elity i Juniorów w Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim – to oznacza 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegania. To znów była deszczowa rywalizacja z najwyższej półki, a w przepięknym kompleksie ścigało się mnóstwo specjalistów z 26 krajów, w tym m.in. ze Stanów Zjednoczonych i afrykańskiej Namibi.

Zawody Pucharu Europy podzielono na cztery części – w rywalizacji juniorek zwyciężyła Karolina Horvath z Węgier, w sprincie juniorów najlepszy był Niemiec Giulio Ehses, sprint seniorek wygrała Olivia Mathias z Wielkiej Brytanii, a w rywalizacji seniorów najlepszy był Włoch Nicola Azzano. Mieliśmy także nad Ukielem Polski akcent, bowiem w gronie juniorek brązowy medal zdobyła Polka Magdalena Sudak, a jej siostra Zuzanna zajęła 6. pozycję.

Niedzielne zawody Elemental Tri Series zaczęły się od biegu na 10 km – rywalizację 10km Run Series wygrał Daniel Mikielski z Olsztynka, wśród kobiet triumfowała Irina Mironowa z Kaliningradu. Po tym biegu, i licznych biegach dziecięcych, na trasę triathlonu stanęli amatorzy. Zaczęło się od najkrótszego dystansu supersprinterskiego (400 m pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu), a potem napięcie i wysiłek był już coraz większy i przeogromny: dystans sprinterski (700 m, 20 km i 5 km) oraz olimpijski (1,5 km, 40 km i 10 km). I na tym królewskim dystansie mieliśmy fantastyczny sukces – w przekonywujący sposób zawody wygrał bowiem olsztynianin Sebastian Najmowicz wyprzedzając drugiego na mecie o ponad 5 minut!

To było wielkie święto triathlonu nad Ukielem – spotkamy się tam z pewnością za rok!

PUCHAR EUROPY W TRIATHLONIE

Wyniki: http://live.sts-timing.pl/triolsztyn2019/day1/

ELEMENTAL TRI SERIES

*** Triathlon, dystans olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu):

  1. Sebastian Najmowicz (Olsztyn) 1:57.59
  2. Rafał Wąsowski (Gdańsk) 2:02.57
  3. Marcin Mazurek (Lublin) 2:06.23

Wszystkie wyniki: http://live.sts-timing.pl/triolsztyn2019/day2/ 

*** 10K Run Series Olsztyn 2019:

Zwycięzca rywalizacji mężczyzn: Daniel Mikielski (Olsztynek)

Zwyciężczyni wśród kobiet: Irina Mironowa (Rosja, Kaliningrad)

osir
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl