Pływackie szaleństwa w CRS Ukiel!

Aleksandra Bednarek i Paweł Gregorowicz sięgnęli po mistrzostwo Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, Marta Sikora z Krakowa i Michał Jarliński z Rumii zostali młodzieżowymi mistrzami Polski w Aquathlonie! Za nami kolejne dwie wielkie imprezy sportowe, które odbyły się w przepięknym kompleksie CRS Ukiel. 

Szaleństwo rekreacyjno-sportowe w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie trwa na dobre: wszystko zaczęło się w kwietniu od Biegu Jakubowego, potem przyszedł czas na Puchar Europy w Triathlonie i towarzyszący mu cykl Elemental Tri Series, był Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej i mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu w Aquasferze, a w poprzednim tygodniu maraton rowerowy Cisowanka Mazovia MTB. Dziś OSiR, wspólnie ze Stowarzyszeniem Pływackim Masters Olsztyn, organizował w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym i współorganizował Aquathlon Ukiel Olsztyn, pierwsze mistrzostwa Polski w Aquathlonie. Dzieje się w Olsztynie w obszarze imprez sportowych mocno, nie ma mowy o nudzie!

W sobotę CRS Ukiel opanowali miłośnicy pływania i Aquathlonu, czyli dyscypliny na którą składa się bieganie i pływanie. Obie imprezy odbyły się w miejscu, którego zazdrości nam cała Polska – w fantastycznym kompleksie nad Ukielem. A rywalizacji z zaciekawieniem przypatrywały się tłumy plażowiczów. W mistrzostwach Olsztyna w pływaniu długodystansowym rywalizowano w trzech kategoriach: w wyścigu na 1500 m (bez możliwości używania pianek) oraz w wyścigu na 3000 m z podziałem na rywalizację w piankach i bez. W kategorii Open na dystansie 3000 m zwyciężyli: Aleksandra Bednarek i Paweł Gregorowicz, w wyścigu w piankach na 3000 m triumfowali Agnieszka Saska i Cezary Borko, a na dystansie 1500 m najlepsi byli: Paulina Piechota i Hubert Bruzdewicz. Ale wielkie słowa uznania należą się wszystkim: nie tylko wygranym w poszczególnych kategoriach. – Bardzo się cieszę, że jesteście aktywni i pokazujecie, że w każdym wieku można dbać o zdrowie i świecić przykładem – tak do Mastersów mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Z kolei otwierając mistrzostwa Polski w Aquathlonie stwierdził – Jestem usatysfakcjonowany tym, że te zawody, będące Memoriałem przedwcześnie zmarłej Magdy Mielnik zagościły u nas nad Ukielem. I jestem przekonany, że wpiszą się na stałe do kalendarza naszych imprez.

W tej młodzieżowych mistrzostwach Polsi startowali zawodnicy z całego kraju, w kilku kategoriach – 10-13 lat 14-15 lat (400 m + 2 km), 16-17 lat (600 m + 3 km) oraz 18-19 lat (800 m + 5 km). W tej ostatniej kategorii, stanowiącej przedsionek do rywalizacji triathlonowej triumfowali zawodnicy spoza Olsztyna: Marta Sikora z Krakowa i Michał Jarliński z Rumii.

I choć wyniki były różne, to wszyscy byli zgodni co do jednego: w takim kompleksie jak CRS Ukiel warunki do uprawiania tego sportu są znakomite. A więc do zobaczenia za rok!

Mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych: WYNIKI (FOLDER Z PDF)  

Aquathlon Ukiel Olsztyn, młodzieżowe mistrzostwa Polski, Memoriał Magdaleny Mielnik

Wyniki: https://superczas.pl/aquatlon_olsztyn/wyniki#main

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl