Oryginalne Hobby Adama Maliny

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego zorganizowało wernisaż wystawy koszulek różnych klubów piłki ręcznej.

W czwartkowe popołudnie 26 kwietnia br. do muzeum przybyło blisko 40 osób, by zobaczyć zbiory Adama Maliny. W większości byli to przyjaciele, koledzy i koleżanki, zawodnicy olsztyńskich klubów piłki ręcznej, a także rodzice kolekcjonera bardzo ciekawych strojów sportowych. Na wernisażu nie zabrakło również znanych osobistości ze świata olsztyńskiego sportu. Do muzeum przybyli m.in. Otton Tuszyński i Arkadiusz Paturej – związani z boksem, Leszek Dublaszewski – dyrektor OKPR Warmia Energa Olsztyn czy Ireneusz Michałowski – były zawodnik piłki nożnej.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał kierownik Działu Sportu OSiR w Olsztynie – Marek Makowski.

Adam Malina opowiedział gościom o początkach swoich zbiorów. Piłka ręczna to dla Adama sport numer jeden, zaraz po piłce nożnej i dlatego też zrodziła się w nim pasja do kolekcjonowania koszulek sportowych, które w tym przypadku są bardzo trudne do zdobycia. Na rynku jest ich niewiele. Rzadko sprzedaje się je jako gadżety, dlatego też wzbudziły one duże zainteresowanie. Kolekcja liczy ich aż 60 sztuk.

Arkadiusz Paturej spytał, która z koszulek jest dla właściciela kolekcji najcenniejsza. Adam Malina zdecydowanie odpowiedział, że koszulka Bartosza Jureckiego. Grał w niej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Ogromną i jakże miłą niespodzianką był gest hobbysty, który postanowił przekazać ją olsztyńskiemu Muzeum Sportu. Dzięki temu olsztyńska placówka wzbogaciła się o bardzo cenną pamiątkę.  Wystawę można będzie oglądać do końca maja. Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki, która mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA w Olsztynie.

 

 

osir
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl