TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI 26 FINAŁU WOŚP - 14.01.2018 R.

W niedzielę 14.01.2018 r. w sali OSiR przy ul. Głowackiego odbył się turniej tenisa stołowego w ramach 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawie 90 osób przyszło by wspomóc szczytny cel zawodów, którym było w tym roku wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Do turnieju zgłosiło się 48 zawodników w kat. „Open”, 22 zawodników w kat. +50, 10 juniorów i 8 kobiet. Rywalizacja sportowa była jak zwykle interesująca i stała na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej prestiżową kategorię Open wygrał Tomasz Golian, który w finale pokonał 3:0 Marka Unruh. Trzecie miejsce zajął niespełna 14-letni Mateusz Rutkowski, pokonując 3:1 Przemysława Wawrzyniaka.

Wśród weteranów najlepszy okazał się Jarosław Czerwienko, zwyciężając 3:0 Bolesława Krawczyka. W meczu o trzecie miejsce, po emocjonującej walce Franciszek Jastrzębowski pokonał 3:2 Henryka Prusińskiego.

Kategorię juniorów wygrał Mateusz Rutkowski wyprzedzając Filipa Barana, Wiktora Czossek i Szymona Pupel.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Dorota Balcer po zwycięstwie w finale 3:1 z Ewą Cychowską. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Czossek pokonując Teresę Kozioł.

Jedynym warunkiem uczestnictwa było wrzucenie dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Zawodnicy i kibice nie żałowali na ten cel i każdy obecny na sali nosił na piersi logo orkiestry, a naklejaniem serduszek i zbieraniem datków zajmowała się ośmiolatka Julia Wawrzyniak.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

16. Adrian Albin

17-24. Łukasz Dost, Grzegorz Wojnowski, Henryk Prusiński, Waldemar Wojsz, Grzegorz Kaszuba, Grzegorz Kukawski, Wiesław Złakowski, Zbigniew Kreft

25-32. Jacek Kozubek, Kamil Mikulak, Stanisław Miciun, Dariusz Błociński, Kamil Wróbel, Tomasz Korsak, Zbigniew Rudzki, Jarosław Mańkut

33-48. Michał Gładysz, Piotr Albin, Dawid Gryń, Leszek Grochowski, Piotr Ostaszyk, Michał Żywiec, Krzysztof Kornatowski, Łukasz Okólski, Sebastian Keński, Jolanta Korsak, Jacek Łuczak, Patrycja Skibko, Tomasz Borys, Teresa Kozioł, Krzysztof Ługowski, Paweł Gradkowski