KOMUNIKAT Z DNIA 10.12.2017 R. - VIII OTWARTE MISTRZOSTWA OLSZTYNA W TENISIE STOŁOWYM

W niedzielę 10 grudnia na sali przy ul. Głowackiego odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W pięciu kategoriach rywalizowało aż 93 uczestników, także spoza regionu. W turnieju wzięli udział zawodnicy z następujących miejscowości: Bartoszyce, Brodnica, Łomża, Działdowo, Iława, Warszawa, Szczytno, Lubawa, Jonkowo, Gralewo stacja, Mława, Dywity, Jeziorany, Srokowo, Pasym, Lidzbark Warmiński, Klewki i Olsztyn. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wiele meczów mogłoby być ozdobą drugoligowych rozgrywek.

Triumfatorem najbardziej prestiżowej kategorii Open, w której wystąpiło aż 53 zawodników został Olsztynianin Cezary Bossowski. W finale pewnie, 3:0 pokonał Romana Góralskiego. W meczu o trzecie miejsce Marek Unruh, mimo nie najlepszego początku (0:2 w setach) wygrał 3:2 z Maciejem Dobrowolskim.  Na wyróżnienie zasługuje postawa juniorów którzy w najmocniej obsadzonej kategorii zajęli wysokie miejsca. Jakub Klimczewski był szósty, Mateusz Maćkowski dziesiąty, a Grzegorz Rabij trzynasty.

W kategorii Kobiet wystąpiło pięć zawodniczek, które zagrały system „każda” z „każdą”. Najlepsza w tej rywalizacji, okazała się Magda Pieńczewska z Iławy, odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Dorota Martyniak, a trzecie Oliwia Czossek.

W kategorii +50 zwyciężył Jarosław Czerwienko, który pokonał w finale 3:1 Wiesława Złakowskiego. W meczu o trzecie miejsce, Bolesław Krawczyk okazał się lepszy od rozgrywającego bardzo dobry turniej Janusza Góralczyka.

W kategorii Juniorów rocznik 1999-2003 triumfował Jakub Klimczewski, który po emocjonującym finale pokonał 3:2 Mateusza Maćkowskiego z Brodnicy. W meczu o trzecie miejsce Grzegorz Rabij zwyciężył Pawła Turowskiego.

W najmłodszej kategorii, Juniorów rocznik 2004 i młodsi najlepszym okazał się Jakub Anzel, wyprzedzając Mateusza Malinowskiego i najmłodszego w tej grupie Tadeusza Dzięcioła.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Zapraszamy na IX Mistrzostwa Olsztyna , które odbędą się w grudniu 2018 r.

16. Janusz Góralczyk

17-24. Piotr Mazurkiewicz, Mateusz Strynowicz, Franciszek Jastrzębowski, Jerzy Dzierżak, Mirosław Skrzypczyk, Wiesław Złakowski, Zenon Długiński, Wiesław Skrętkowski

25-32. Dariusz Barcikowski, Marcin Wróblewski, Piotr Żyra, Piotr Albin, Janusz Bujalski, Michał Żywiec, Stanisław Miciun, Piotr Ostaszyk

33-48. Krzysztof Gromek, Bogdan Dzikiewicz, Wojciech Dziewejko, Stanisław Czech, Waldemar Wojsz, Zbigniew Rudzki, Sylwester Kruszak, Bartłomiej Martyniak, Dawid Gryń, Dariusz Błociński, Tomasz Borys, Tomasz Korsak, Krzysztof Ługowski, Krystian Wasilewski, Tomasz Aleksiejczyk, Kamil Wróbel

49-53. Cezary Białosiewicz, Danuta Madejczyk, Jolanta Korsak, Dorota Martyniak, Filip Wasilewski