OLSA I LIGA - LEGENDS OLSZTYN W GRONIE NAJLEPSZYCH!

Za nami ostatnia seria spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wydarzeniem minionej kolejki była długo wyczekiwana konfrontacja ekipy Sajtmak z Legends Olsztyn. Stawka była wysoka, albowiem grano o awans do Ekstraklasy!

Siatkarski wieczór zaczął się od starcia Michelin z SSPS AZS Olsztyn. Występujący w ostatnich sezonach na ekstraklasowych parkietach Michelin tegorocznych rozgrywek z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Nader silna drużyna Dariusza Rękawka nie zdołała awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej i w przyszłym sezonie ponownie będzie walczyć na zapleczu Ekstraklasy. Z kolei SSPS najpewniej opuści I ligę… Teoretycznie grano więc o przysłowiową „pietruszkę”, ale zarówno jeden, jak i drugi zespół nastawił się na walkę, toteż mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu nie było. Ostatecznie górą okazał się faworyzowany Michelin, który wygrał 2:0 (25:21; 25:16). MVP został Damian Święcicki.

Zwycięstwo Michelin za trzy punkty sprawiło, że gracze adrenaline.pl TEAM już przed meczem stracili szansę na zrównanie się pod względem punktowym z sąsiadującą z nimi drużyną. Po drugiej stronie siatki stanął, a właściwie stanęli gracze FC Karolin, którzy w przypadku zwycięstwa zameldowaliby się na koniec sezonu na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Tyle tylko, że adrenaline.pl TEAM nie zamierzało poddać się bez walki i dość nieoczekiwanie wygrało pierwszą partię 25:23. Po zmianie stron FC Karolin wrócił na właściwe tory i wygrywając 25:18 doprowadził do tie-breaka. W decydującej rozgrywce gra była wyrównana, ale ostatnio słowo należało do siatkarzy FC Karolin, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (15:12). MVP został Jakub Brzozowski.

Pierwszoligowy sezon zakończyło spotkanie drużyny Sajtmak z Legends Olsztyn.  Niniejsza konfrontacja była o tyle szczególna, że jej zwycięzca w przyszłym sezonie będzie bił się w Ekstraklasie z najlepszymi drużynami OLSA. Zaczęło się od istnego trzęsienia ziemi, albowiem mecz rozpoczął się od prowadzenia Legends Olsztyn 10:0! Lekko oszołomiony Sajtmak z czasem otrząsnął się po fatalnym początku, ale na wygranie seta było już za późno. Rywale zwyciężyli w premierowej partii 25:15, czyniąc tym samym ważny krok w stronę Ekstraklasy. W drugim secie Sajtmak zaczął od prowadzenia 6:3. W tym momencie Legends wzięło czas i po chwili prowadziło 12:6…! Będąc na fali gracze Legends konsekwentnie szli po swoje, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł lekko zdezorientowanym rywalem, którzy w drugim secie ugrali ledwie dwadzieścia punktów. Po ostatniej piłce nastąpił istny szał radości zawodników Legends Olsztyn, którzy wywalczyli upragniony awans. Z racji szczególnych okoliczności MVP otrzymała cała drużyna Legends Olsztyn.