OLSA II LIGA - DZIELNE POGOTOWIE NOWAK 24 H POSTRASZYŁO LIDERA

Koniec roku nie oznacza bynajmniej, że rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zwalniają dotychczasowe tempo. Miniona kolejka upłynęła pod znakiem trzysetowych batalii. Zwycięsko wyszedł z nich Smart Investments AZS SMS, KBL oraz AZS UWM. Komplet punktów zgarnął jedynie Salon Optyczny Wzrook Olsztyn.

Walczące o awans do wyższej klasy rozgrywkowej drużyny Salonu Optycznego Wzrook Volley oraz AZS UWM SMS II zaprezentowały kawał dobrej siatkówki, o czym niewątpliwie świadczy rozstrzygnięcie meczu dopiero po tie-breaku. Lepiej w spotkanie wszedł Neotherm, wygrywając pierwszego seta 26:24. W błędzie był jednak ten kto sądził, że młodzi „azetesiacy” z podciętymi skrzydłami szybko wrócą do swoich domów. W drugiej odsłonie AZS UWM SMS II nie dał swoich najmniejszych szans i zasłużenie wygrał 25:17. Decydujący set był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowała młodzież i to ona wygrała 15:11. MVP został Bartosz Bogdański.

Murowany faworyt do awansu, czyli Smart Investments AZS SMS I zagrał z ulokowanym na końcu tabeli Pogotowiem Nowak 24 h. Pierwszy set przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Siatkarska młodzież od początku dominowała i wygrała 25:15. Następnie zawodnicy Smart Investments nieco się rozluźnili, co spowodowało, że tak naprawdę mecz zaczął się na nowo. „Nowaki” w końcu uwierzyły w swojej umiejętności i walka rozgrzała na całego. Druga partia padła łupem Pogotowia Nowak 24 h, a kończący rywalizację tie-break to już istny rollercoaster. W nim górą, po dramatycznej końcówce, okazał się Smart Investments, który zwyciężył 18:16! MVP został Maciej Wądołowski.

Wracający po przerwie gracze DAP we wtorkowy wieczór doświadczyli brutalnego zderzenia z rzeczywistością. Brak ogrania meczowego widać było gołym okiem, co błyskawicznie wykorzystali siatkarze Salonu Optycznego Wzrook Volley. Aktualnie trzecia drużyna rozgrywek w pierwszej partii nie pozostawiła jakichkolwiek złudzeń ekipie DAP i wygrała 25:6! W drugim secie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale ostatnie słowo i tak należało do Salonu Optycznego, który wygrał 25:16. MVP został Piotr Bajor.

Rozgrywający pierwszy sezon na naszych parkietach KBL podejmował Orto-Koneserów. Pierwszego seta drugi z w/w zespołów wygrał nadspodziewanie gładko 25:17. KBL pozbierał się jednak wyjątkowo szybko i kolejną partię to on wygrał do siedemnastu. W tie-breaku gra się wyrównała i po niezwykle wyrównanej końcówce KBL wygrał na przewagi 16:14. MVP został Przemysław Kutnicki.