OLSA I LIGA - JAKUBEK POKONANY!

Z kolejki na kolejkę robi się coraz ciekawiej w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wydarzeniem środowego popołudnia była porażka KS Jakubek Olsztyn, po serii dwudziestu czterech zwycięstw z rzędu! Ich pogromcą okazał się Michelin. W pozostałych meczach zwyciężali Legends Olsztyn i Sajtmak.

Poszukujące pierwszych zdobyczy punktowych w tym sezonie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn mierzyło się z czołowym zespołem rozgrywek, a mianowicie Legends Olsztyn. Potencjał obu drużyn zdecydowanie przemawiał za trzecią drużyną tabeli, co potwierdził ostatecznie wynik tej potyczki. Pewne zwycięstwo Mateusza Pietrzaka i spółki (do 18 i 14) pozwoliło im umocnić się na podium rozgrywek, zaś AZS pierwszych zdobyczy musi szukać w kolejnych spotkaniach. MVP został libero Legends Maciej Kamiński.

Ta chwila kiedyś musiała nastąpić. Po dwudziestu czterech zwycięstwach z rzędu porażkę poniósł KS Jakubek Olsztyn, a zespołem, który dokonał tej sztuki został Michelin. Pierwszy set nie wskazywał, że seria ekipy Pawła Redy może zostać przerwana. Bezproblemowe zwycięstwo 25:17 kazało upatrywać w Jakubku murowanego faworyta następnej partii. Nic z tych rzeczy. Michelin wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i po emocjonującej końcówce zapisał drugiego seta na swoją korzyść (25:22). Jakby tego było mało w tie-breaku, w którym zdecydowanie lepiej radził sobie Jakubek (prowadzenie 12:8) Michelin odrobił starty ostatecznie zwyciężając 15:13, sprawiając największą sensację tego sezonu. MVP został skuteczny w ataku Arkadiusz Mickun (zdobył 13 punktów).

Na zakończenie środowego wieczoru wicelider tabeli Sajtmak podejmował zadziwiająco słabo radzący sobie w tej edycji zespół adrenaline.pl TEAM. Pierwszy set miał dziwny przebieg. Od początku na parkiecie dominowało „adrenaline” (prowadzenie 12:7; 16:10), a ostatecznie zwyciężył Sajtmak 25:22. W drugiej partii Tomasz Świstowski i spółka nie popełnili już tego błędu od początku do końca kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, zwyciężając 25:11. Tie-break miał wyrównany przebieg do stanu 9:9. Później sprawy w swoje ręce wziął Sajtmak, który lepiej rozegrał końcowe fragmenty, zwyciężając 15:10. Było to już szóste w tym sezonie zwycięstwo wicelidera tabeli, tym bardziej cenne, że odniesione bez pomocy dwóch ważnych ogniw tej ekipy (rozgrywającego Michała Glińskiego oraz Adama Kuriana). MVP został punktujący w najważniejszych momentach Tomasz Gwóźdź (zdobył 10 punktów).

Legends Olsztyn – SSPS AZS Olsztyn 2:0 (18;14)

Michelin – KS Jakubek Olsztyn 2:0 (-17;22;13)

Sajtmak – adrenaline.pl TEAM 2:0 (22;-11;10)