OLSA I LIGA - JAKUBEK ZWYCIĘSKI, ALE ZE STRATĄ SETA!

Rozgrywki OLSA (I liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nabierają coraz wyraźniejszych kształtów. W środowy wieczór pewne zwycięstwa odnieśli Legends Olsztyn i Sajtmak. Z dwudziestego czwartego z rzędu triumfu cieszyli się zawodnicy KS Jakubek Olsztyn, którzy po raz pierwszy musieli przełknąć gorycz przegranego seta.

KS Jakubek Olsztyn do meczu z FC Karolin przystępował bez swojego asa atutowego Pawła Redy. I było to widoczne na początku seta, którego Karolin zaczął od prowadzenia 8:2. Jakubek to jednak bardzo mocny zespół jak na standardy pierwszej ligi co pokazał w dalszej części tej partii, odrabiając straty i pewnie zwyciężając do 20. Drugi set to popis Karolina, który od początku do końca dominował na parkiecie, rozbijając lidera do 12! Był to pierwszy przegrany set Jakubka od dwudziestu trzech spotkań! W tiebreaku trwała zacięta walka o każdy punkt, z której obronną ręką wyszedł lider zwyciężając 16:14. MVP został środkowy Jakubka Michał Tworkowski (zdobył 14 punktów).

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie Legends Olsztyn z adrenaline.pl TEAM. I tak też było w pierwszym secie. Co prawda Legends prowadzili kilkoma punktami przez większość tej partii (20:15; 24:21), ale w końcówce adrenalina odrobiła straty i na boisku zrobiło się emocjonująco. Legends wygrali na przewagi 27:25 co przełożyło się na dalszą część pojedynku, który potoczył się już jednostronnie po ich myśli. 25:19 i trzypunktowe zwycięstwo stało się faktem. MVP został efektowny i efektywny w ataku Adrian Borkowski (zdobył 10 punktów).

Ostatnim spotkaniem środowej kolejki był mecz znajdującego się w słabej formie Michelin z wiceliderem rozgrywek ekipą Sajtmak. Boisko potwierdziło przedmeczowe przewidywania. Sajtmak pewnie, w dwóch setach (do 20 i 15) pokonał spadkowicza z Ekstraklasy utrzymując pozycję wicelidera tabeli. MVP został najskuteczniejszy w zespole zwycięzców Adam Kurian (zdobył 13 punktów).

KS Jakubek Olsztyn – FC Karolin 2:1 (20;-12;14)

Legends Olsztyn – adrenaline.pl TEAM  2:0 (25;19)

Sajtmak – Michelin 2:0 (20;15)