OLSA II LIGA - PRZEŁAMANIE POCZTY POLSKIEJ OLSZTYN

Jak co tydzień na parkiet HWS Urania wybiegły drużyny biorące udział w rozgrywkach OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Zwycięską passę podtrzymała młodzież z Smart Investments AZS SMS I, która nie bez problemów pokonała ambitny Neotherm. Powody do radości po ostatniej kolejce mogą mieć również ekipy KBL oraz Poczty Polskiej Olsztyn.

KBL to drużyna, której potencjał zdaje się być zdecydowanie większy, aniżeli wskazywałoby na to aktualnie zajmowane miejsce w ligowej tabeli. Mecz z AZS UWM SMS II był więc dla graczy KBL szansą, aby w końcu wejść na właściwe tory i zacząć skutecznie gonić czołowe zespoły II ligi. Janusz Siennicki i spółka zaczęli niezwykle skoncentrowani, wskutek czego wygrali pierwszą partię 25:20. Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, a jego losy rozstrzygnęły się tak naprawdę dopiero w samej końcówce. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy KBL, którzy wygrywając 27:25 dopisali do swojego konta, jakże cenne, trzy punkty. MVP został Janusz Siennicki.

Niewielu przed meczem Smart Investments AZS SMS I z Neotherm spodziewało się wyrównanego spotkania z emocjonującą końcówką w tle. Siatkówka bywa jednak nieprzewidywalna. W pierwszym secie oba zespoły szły „łeb w łeb”, toteż o triumfie przesądziły „chłodna głowa” i opanowanie w kluczowych momentach. Lepiej w w/w elementach poradzili sobie gracze Smart Investments, którzy wygrali 25:23. Druga partia do złudzenia przypominała premierowego seta. Z tą tylko różnicą, że tym razem górą była ekipa Neotherm (26:24). Tie-break należał już bezsprzecznie do siatkarskiej młodzieży, która pozwoliła swoim boiskowym adwersarzom na zdobycie zaledwie dziewięciu punktów. MVP został trener Błażej Kolpy.

Poczta Polska Olsztyn przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 przez wielu była uważana była za głównego faworyta do awansu. Tyle tylko, że pierwsze trzy mecze „Pocztowcy” przegrali, tak więc perspektywa gry w I lidze znacznie się oddaliła. Tym razem miało być jednak inaczej i gdy Poczta Polska wygrała pierwszego seta z Pogotowiem Nowak 24 h 25:18, nic nie wskazywało na to, że rywale zdołają się jeszcze podnieść. Nic bardziej mylnego! Pogotowie wygrało drugą partię 26:24, wskutek czego „Pocztowcy” zostali niejako zmuszeni do zagrania czwartego tie-breaka w sezonie! W decydującej rozgrywce minimalnie lepsi okazali się gracze Poczty Polskiej Olsztyn, którzy wygrywając 15:13 odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo. MVP został Rafał Wajdzik.