OLSA I LIGA - JAKUBEK PODBIJA I LIGĘ!

Za nami druga seria spotkań OLSA (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Środowa kolejka w sali przy ulicy Mariańskiej upłynęła pod znakiem zwycięstw KS Pure Food Jakubek Olsztyn, Sajtmak oraz adrenaline.pl TEAM. Szczególne powody do zadowolenia powinien mieć Jakubek, który gładko wszedł w pierwszoligowe boje i licząc poprzedni sezon odniósł dwudzieste (!) z rzędu zwycięstwo bez straty seta. Ostatnia kolejka była również okazją do podsumowania zeszłorocznego sezonu. Poszczególne zespoły wróciły do domów z pucharami i okolicznościowymi koszulkami, a najlepsze ekipy zostały ponadto uhonorowane medalami.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się siatkarze KS Pure Food Jakubek Olsztyn i Legends Olsztyn. Zapowiadało się ciekawe widowisko zespołów zaliczanych do faworytów pierwszoligowych rozgrywek. I tak też było. Nie brakowało efektownych ataków i niesamowitych obron. Od początku spotkania uwidoczniła się niewielka przewaga beniaminka, który z punktu na punkt powiększał przewagę i w pewnym momencie było już 18:12. Legends, brązowi medaliści poprzedniej edycji nie zwykli bez walki oddawać pola i po chwili mieliśmy już tylko jednopunktową stratę (17:18). Końcówka to już popis skuteczności Jakubka, zakończony zwycięstwem 25:21. W drugiej partii KS Pure Food utrzymywał wysoki poziom gry pewnie wygrywając 25:19 i udowadniając, że jest głównym faworytem do triumfu w rozgrywkach. MVP został niezwykle skuteczny Paweł Reda (17 punktów).

SSPS AZS Olsztyn to w tym roku wyjątkowo młoda ekipa, potrzebująca ogrania, aby na równi rywalizować z tak doświadczonym zespołem jak adrenaline.pl TEAM. Szczególnie widać to było w pierwszym secie, w którym czwarta ekipa poprzedniego sezonu dała zdobyć swoim przeciwnikom tylko 13 oczek. W drugiej partii SSPS zaprezentował się dużo lepiej i przez długi czas prowadził wyrównaną walkę (15:15), ale w końcówce adrenaline.pl przechyliła szalę na swoją korzyść, zwyciężając 25:21. MVP został kierujący grą swojego zespołu Jędrzej Arian.

Na zakończenie wieczoru Sajtmak podejmował beniaminka rozgrywek FC Karolin. Grający pierwsze spotkanie w sali przy ulicy Mariańskiej zawodnicy debiutu na pierwszoligowym poziomie nie mogą zaliczyć do udanych. Adam Kurian i spółka okazali się za mocnym przeciwnikiem dla Karolina, który uległ w dwóch zaciętych setach do 20 i 22. MVP został rozgrywający Sajtmak Michał Gliński.

KS Pure Food Jakubek Olsztyn – Legends Olsztyn 2:0 (21;19)

adrenaline.pl TEAM – SSPS AZS Olsztyn 2:0 (13;21)

Sajtmak – FC Karolin 2:0 (20;22)