OLSA II LIGA - AWANS FC KAROLIN

Za nami ostatnia seria spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W najbardziej oczekiwanym meczu finałowej kolejki Poczta Polska Olsztyn pokonała FC Karolin, który jednak dzięki „urwaniu” rywalom seta zapewnił sobie prawo gry w I lidze.

Solidny Neotherm w swoim ostatnim meczu sezonu 2019/2020 podejmował nieobliczalną młodzież z AZS SMS Kadet II. W pierwszym secie po dramatycznej końcówce 27:25 wygrali młodzi adepci siatkówki, aczkolwiek Neotherm miał nawet „w górze” piłkę setową. W drugiej partii „Azetesiacy” konsekwentnie szli po swoje, a ich przewaga w pewnym momencie dochodziła nawet do dziesięciu punktów. Brak doświadczenia i swoista niefrasobliwość sprawiły jednak, że młodzież w mgnieniu oka roztwoniła olbrzymią przewagę i dość nieoczekiwanie przegrała 26:28. W tie-breaku emocji nie zabrakło, ale doświadczona drużyna Neotherm i tym razem wyszła obronną ręką z niemałych opresji wygrywając 15:13. MVP została Agata Marciniak.

FC Karolin aby móc w przyszłym sezonie walczyć na pierwszoligowych parkietach potrzebował punktu w starciu z Pocztą Polską Olsztyn, która także posiadała matematyczne szanse awansu. Faworyci podeszli do meczu niezwykle skoncentrowani i już po kilkunastu minutach załatwili sprawę wygrywając pierwszego seta 25:18. W dwóch kolejnych partiach rozluźniony Karolin znacznie obniżył loty, co błyskawicznie wykorzystali „Pocztowcy”, pozwalając swoim boiskowym adwersarzom na zdobycie odpowiednio dwudziestu jeden oraz dwunastu punktów. MVP został Rafał Nowak.

Zderzenie Auto Land Volley z Hardcore Park Linowy było bodajże najmniej elektryzującą batalią. Prezentujący równy poziom Auto Land Volley pokazał, że nieprzypadkowo należy do najlepszych drużyn II ligi. Debiutująca w naszych rozgrywkach ekipa zagrała jak z nut i bez najmniejszych problemów pokonała „Hardcorowców” 2:0 (25:19; 25:13), kończąc sezon tuż za plecami czołowej trójki. Gwoli ścisłości należy jednak podkreślić, że druga z w/w drużyn przystąpiła do meczu bez kilku kluczowych zawodników, co w ostatecznym rozrachunku nie było bez znaczenia. MVP został Mateusz Trzciński.

Wieczór zakończyła konfrontacja Pogotowia Nowak 24 h z DAP. Czerwona latarnia ligi w premierowej partii nie potrafiła nawiązać walki z „Nowakami”, wskutek czego zasłużenie przegrała 10:25! W kolejnej odsłonie podrażniona ekipa DAP zdecydowanie podniosła swój poziom gry, co zaowocowało wygraną 25:21. W finałowej rozgrywce będąca na fali drużyna nie dała już szans faworyzowanym przeciwnikom. DAP wygrał 15:12, co mimo wszystko należy uznać za nie lada niespodziankę. MVP został Daniel Żmijewski.

Neotherm – AZS SMS Kadet II 2:1

Auto Land Volley – Hardcore Park Linowy 2:0

Poczta Polska Olsztyn – FC Karolin 2:1

DAP – Pogotowie Nowak 24 h 2:1