OLSA EKSTRAKLASA - PODWÓJNE ZWYCIĘSTWA GEOEXPERT SUNBROKER TEAM I INTER PARTS OSW OLSZTYN

W Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie mamy coraz mniej niewiadomych. Zgodnie z przewidywaniami ubiegłoroczni mistrzowie, tj. Inter Parts OSW Olsztyn w środowy wieczór „zgarnęli” sześć punktów, zapewniając sobie finalnie miejsce na podium. Powody do zadowolenia mają również gracze Geoexpert Sunbroker Team, którzy po pokonaniu Netland oraz Michelin mogą być już pewni, że w sezonie 2020/2021 będą walczyć z najlepszymi w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz Inter Parts OSW Olsztyn z Netland teoretycznie był niczym konfrontacja Dawida z Goliatem. Beniaminek miał wprawdzie o co grać, ale Inter Parts, z którego zeszła już jakakolwiek presja pokazał, że pogłoski o rychłym końcu najsilniejszej ekipy ostatnich lat są zdecydowanie przedwczesne. „Dominatorzy” zagrali z polotem i po niespełna czterdziestu minutach mogli już szykować się do kolejnego wyzwania. Inter Parts szybko, łatwo i przyjemnie wygrał 2:0 (25:15; 25:17), a MVP został Mariusz Miechowicz.

Intelly, czyli specjaliści od trzysetowych batalii wciąż nie są pewni utrzymania się w Ekstraklasie. Do meczu z Inter Partsem ubiegłoroczny mistrz I ligi podszedł wyjątkowo skoncentrowany i zmotywowany. Oba zespoły długo grały punkt za punkt, ale od połowy seta dominacja Inter Partsu nie podlegała już dyskusji. Intelly wprawdzie przegrało pierwszego seta 16:25, ale ani myślało poddać się bez walki. W drugiej partii beniaminek wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i w momencie gdy prowadził 21:14 losy seta zdawały się być przesądzone. Nic z tych rzeczy! Inter Parts włączył drugi bieg i w „oka mgnieniu” rozstrzygnął konfrontację na swoją korzyść wygrywając 25:22! MVP został Mariusz Miechowicz.

Aby „przeskoczyć” Intelly i utrzymać się w Ekstraklasie Netland wciąż potrzebuje trzech punktów. O ile zatem porażka z Inter Partsem była niejako „wkalkulowana”, to przed meczem z Geoexpert Sunbroker Team wszystko wydawało się możliwe. Tyle tylko, że Geoexpert postanowił nie bawić się w żadne kalkulacje i zagrać na miarę swoich możliwości. Netland robił co mógł by „ugrać” chociażby punkt, ale boiskowi adwersarze ani myśleli ułatwiać zadania ekipie po drugiej stronie siatki. Geoexpert ze wszech miar zasłużenie wygrał 2:0 (25:17; 25:22), czym sprawił, że przyszłotygodniowy mecz Michelin z Netland będzie dla drugiej z w/w drużyn batalią o być albo nie być w Ekstraklasie. MVP został Tomasz Biryło.

Siatkarski wieczór przy ulicy Głowackiego zakończyła konfrontacja Geoexpert Sunbroker Team z Michelin, który w przyszłym sezonie najpewniej opuści ekstraklasowe parkiety. Podbudowani wcześniejszym zwycięstwem zawodnicy Geoexpert zagrali jak z nut, nie dając najmniejszych szans zdezorientowanym rywalom. Efektowna i efektywna gra zaowocowała zwycięstwem 2:0 (25:11; 25:22),  które sprawia, że w ligowej tabeli za plecami ekipy Geoexpert znajdzie się chociażby Rupi Produkt Beton. MVP został Marek Kurmin.