OLSA I LIGA - INDYKPOL ZWYCIĘZCĄ ROZGRYWEK!

Za nami przedostatnia kolejka I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W minionej serii spotkań poznaliśmy zwycięzcę rozgrywek, którym została drużyna Indykpolu! Niespodziankę sprawił Sajtmak, pokonując walczącą o awans drużynę adrenaline.pl TEAM. W pozostałych meczach zwycięstwa odniosły: Temida i AZS UWM SMS Olsztyn.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się podopieczni Sergiusza Salskiego, którzy skrzyżowali rękawice z SSPS AZS Olsztyn. Zapowiadało się na zacięty mecz zespołów, których dzieliła różnica tylko punktu. Nic z tych rzeczy. Młodzi zawodnicy AZS UWM SMS Olsztyn zrobili olbrzymie postępy (ostatnie mecze przed wymuszoną przerwą rozgrywane były w połowie marca) i nie pozostawili najmniejszych złudzeń drużynie Sebastiana Baranowskiego. Zwycięstwo w setach do 10 i 14 po efektownej grze pokazało potencjał drzemiący w ekipie trenera Salskiego. MVP spotkania wybrany został Dominik Marlęga (zdobył 9 punktów), ale tak na dobrą sprawę wszystkim zawodnikom zwycięskiej drużyny należą się duże brawa.

Kolejnymi zespołami, które zaprezentowały się na parkiecie sali przy ulicy Mariańskiej były Temida i Banach Auto Serwis. I tu, podobnie jak w poprzedzającym meczu gra toczyła się tylko do „jednej bramki”. Walcząca o  awans Temida nie dała najmniejszych szans osłabionym kadrowo przeciwnikom, wygrywając do 13 i 15, dzięki czemu awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek. Sympatyczną drużynę Banach Auto Serwis czeka spadek do niższej klasy rozgrywkowej.  MVP spotkania został Jakub Goerick (zdobył 8 punktów).

Indykpolowi przed meczem z Januszami Siatkówki potrzebny był punkt aby zapewnić sobie triumf w rozgrywkach I ligi. Popularne „Indyki” nie kalkulowały i po efektownym zwycięstwie 2:0 (16; 15) mogli podnieść ręce w geście triumfu ciesząc się z awansu do Ekstraklasy OLSA. MVP spotkania został Jarosław Łunio (zdobył 9 punktów).

Na koniec środowego wieczoru adrenaline.pl TEAM i Sajtmak uraczyły nas  dobrym widowiskiem zakończonym niespodziewanym zwycięstwem tych drugich w tie-breaku. Pierwszy, najbardziej wyrównany set padł łupem mających realne szanse na awans adrenaline, którzy dobrze rozegrali końcówkę i od stanu 21:21 zdobyli cztery oczka. Druga partia to już popis Sajtmaka, który rozbił przeciwników do 14. W tie-breaku Adam Kurian i spółka poszli za ciosem, zwyciężając do 9, a ostatni punkt efektownym atakiem uzyskał wspomniany Adam, MVP tego meczu (zdobył 15 punktów).