OLSA II LIGA - HISTORYCZNY SUKCES KS JAKUBEK OLSZTYN

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy rozgrywki OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Faworyci zgodnie wygrali swoje mecze, ale na największe wyróżnienie zasługują gracze KS Jakubek, którzy odnieśli osiemnaste z rzędu zwycięstwo, nie tracąc przy tym nawet seta!

KC Karolin jest na najlepszej drodze, aby w sezonie 2020/2021 występować na pierwszoligowych parkietach. Żeby jednak tak się stało młodzi gracze muszą w nadchodzących spotkaniach sięgać po komplet punktów, albowiem ambitni zawodnicy Poczty Polskiej Olsztyn z pewnością będą walczyć do końca o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem FC Karolin stanął na wysokości zadania i stosunkowo pewnie pokonał DAP 2:0. O ile jednak w pierwszym secie przewaga faworytów nie podlegała najmniejszej dyskusji (25:14), o tyle w drugiej partii skazywany na porażkę DAP postawił nad wyraz twarde warunki, wskutek czego uległ doprawdy nieznacznie 23:25. MVP został Filip Czarnecki.

KS Jakubek dawno już zapewnił sobie awans do I ligi. Paweł Reda i spółka jeżeli chodzi o standardy II ligi to absolutni dominatorzy, którzy „odprawiają z kwitkiem” kolejnych rywali. W ostatnim meczu sezonu nie mogło być inaczej, toteż zgodnie z oczekiwaniami faworyci wygrali 2:0 (25:19; 25:20), dokonując bądź co bądź historycznej sztuki. Osiemnaście wygranych spotkań i to bez starty seta robi wrażenia. Czas pokaże, czy w nadchodzącym sezonie KS Jakubek będzie kontynuował swój zwycięski marsz? MVP został Paweł Reda.

Bijąca się o awans Poczta Polska Olsztyn w konfrontacji z Pogotowiem Nowak 24 h zdawała się być zdecydowanym faworytem. Premierowa partia potwierdziła przedmeczowe oczekiwania. „Pocztowcy” konsekwentnie szli po swoje i zamknęli seta w stosunku 25:21. W drugim secie zdeterminowane „Nowaki” wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i ku powszechnemu zaskoczeniu spisywana na straty ekipa wygrała 25:21. W tie-breaku aktualni wiceliderzy tabeli byli już nie do zatrzymania i dość gładko wygrali 15:8. MVP został Rafał Wajdzik.

W starciu najmłodszych drużyn w lidze, tj. ENTC AZS UWM Młodzik i AZS SMS Kadet II, faworytem teoretycznie byli ci pierwsi, co dobitnie pokazują dotychczasowe wyniki tychże zespołów. Jednakże zbliżony potencjał obu ekip zwiastował długie i wyrównane spotkanie. Tak też się stało i po wyjątkowo dramatycznej batalii górą okazał się ENTC, który wygrał 2:1 (25:23; 21:25; 25:23). MVP został Jakub Lachowicz.