OLSA II LIGA - KS JAKUBEK IDZIE JAK BURZA!

Rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nieubłaganie dobiegają końca, a znaków zapytania z każdą kolejką robi się coraz mniej. We wtorkowy wieczór swoje mecze wygrały ekipy: AZS SMS Kadet II, ENTC AZS UWM Młodzik, Poczta Polska Olsztyn oraz KS Jakubek Olsztyn, który sięgnął po siedemnaste z rzędu zwycięstwo bez straty seta.

Siatkarska młodzież z ENTC AZS UWM Młodzik dawno już przestała pełnić rolę przysłowiowych „chłopców do bicia”. „Hardcorowcy” musieli się mieć więc na baczności. Mali adepci siatkówki zgodnie z pokładanymi w nich oczekiwaniami grają coraz lepiej i nie dali większych szans Hardcore Park Linowy. Dwa stosunkowo krótkie sety wygrane przez ENTC odpowiednio do dwudziestu oraz piętnastu załatwiły sprawę trzech punktów. MVP meczu został Kacper Sienkiewicz.

Pogotowie Nowak 24h to wyjątkowo nierówna ekipa, która gdy wejdzie we właściwy rytm potrafi sprawić niejedną niespodziankę. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku AZS SMS Kadet II. W pierwszej partii zdecydowanie bardziej doświadczona drużyna wygrała dość pewnie 25:19. Młodzi gracze nie zamierzali jednak poddać się bez walki i po wygraniu drugiego seta 25:19, poszli za ciosem zwyciężając w tie-breaku 15:6! MVP spotkania został Michał Grudzień.

Solidny Neotherm zmierzył się z Pocztą Polską Olsztyn, której aspiracje niewątpliwie sięgają I ligi. Premierowy set pokazał jednak, że teoretycznie silniejsza ekipa, tj. Poczta Polska Olsztyn będzie musiała się sporo napocić, by odnieść kolejne zwycięstwo. Neotherm zwyciężył 25:21 (choć w pewnym momencie przeciwnicy prowadzili 19:12!) i był na najlepszej drodze do zdobycia trzech punktów. „Pocztowcy” wyciągnęli jednak wnioski z przegranej i w dwóch następnych setach dominowali już niepodzielne. Wygrane partie do piętnastu oraz siedmiu pokazały moc i rzeczywisty potencjał drużyny, która w tym sezonie dołączyła do naszych rozgrywek. MVP meczu został Krystian Volmar.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa KS Jakubek Olsztyn zagrał z FC Karolin. Ci pierwsi to absolutny potentat II ligi, podobnie zresztą jak FC Karolin, który wciąż ma szanse awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem sensacji, a przynajmniej niespodzianki jednak nie było. Jakubek grał swoje i szybko, łatwo i przyjemnie wygrał 2:0 (25:19; 25:15). MVP spotkania został Tomasz Iwaniów.

KS Jakubek – FC Karolin 2:0

AZS SMS Kadet II – Pogotowie Nowak 24h 2:1

ENTC AZS UWM Młodzik – Hardcore Park Linowy 2:0

Poczta Polska Olsztyn – Neotherm 2:1