OLSA EKSTRAKLASA - ABRAM TEAM MISTRZEM!

Choć rozgrywki OLSA (Ekstraklasa), których organizatorem jest ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nie dobiegły jeszcze końca, to w miniony wtorek poznaliśmy najlepszą drużynę sezonu 2019/2020. W meczu na szczycie, po wyjątkowo twardym i wyrównanym boju Abram Team pokonał Młode Wilki, „wskakując” tym samym na szczyt ligowej tabeli.

Rupi-Produkt Beton dawno już pogodziło się z myślą, że w bieżącym sezonie nie będzie walczyło o najwyższe laury. Osłabiony pod względem kadrowym zespół podejmował Geoexpert Sunbroker Team, który w ubiegłym tygodniu mimo wszystko dość niespodziewanie „ograł” ubiegłorocznych medalistów OLSA. Po pierwszym secie wydawało się, że i tym razem będzie podobnie. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:13 dla Geoexpert i nic nie wskazywało na to, że Rupi zdoła się jeszcze odrodzić. Zespół pokazał jednak klasę i po wygraniu drugiego seta 25:22, w tie-breaku dosłownie „rozbił” boiskowych przeciwników do pięciu! MVP spotkania został Przemysław Włodarczyk (zdobył 19 punktów).

Hitem wtorkowego wieczoru było bezsprzecznie długo wyczekiwanie starcie Młodych Wilków z Abram Team. W przedmeczowych analizach dawano mniej więcej równe szanse obu ekipom. Boiskowa rzeczywistość potwierdziła nasze oczekiwania, dlatego oglądaliśmy trzymające w napięciu widowisko, którego losy ważyły się niemalże do ostatniej piłki. W pierwszym secie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi i o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze akcje. Więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowała ekipa dowodzona przez Pawła Polechońskiego wygrywając 25:23. Druga odsłona do złudzenia przypominała pierwszą partię. Zespoły grały punkt za punkt, ale tym razem lepsze okazały się Młode Wilki (26:24). W decydującej rozgrywce Abram Team znów wspiął się na wyżyny swoich umiejętności zamykając seta wynikiem 15:12! MVP meczu został Paweł Borkowski.