OLSA II LIGA - FC KAROLIN BLIŻEJ I LIGI

Rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie na finiszu robią się coraz ciekawsze. W kluczowym dla układu tabeli spotkaniu pomiędzy FC Karolin a Auto Land Volley, lepsi okazali się ci pierwsi, robiąc tym samym „milowy” krok w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej.

Wtorkowy wieczór zaczęliśmy od prawdziwego trzęsienia ziemi. Walczące o awans do I ligi drużyny FC Karolin i Auto Land Volley uraczyły nas trzymającym w napięciu widowiskiem, które ze względu na ciągłe zwroty akcji przypominało istny rollercoaster. Pierwszy set nadspodziewanie łatwo padł łupem Auto Land Volley (25:15). W drugiej partii gracze FC Karolin wzięli się jednak ostro do roboty, toteż oglądaliśmy niezwykle wyrównaną rozgrywkę, z której obronną ręką wyszła w/w ekipa (26:24). W tie-breaku rozpędzony FC Karolin poszedł po swoje wygrywając decydującego seta 15:12. MVP spotkania został Dominik Chludziński.

Po meczu siatkarskiej młodzieży zrzeszonej w ENTC AZS UWM Młodzik z Neotherm mogliśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Najmłodsza ekipa II liga nieraz pokazała już, że potrafi postawić się ligowym potentatom, by następnie „przejść” obok meczu z teoretycznie mniej wymagającym rywalem. W pierwszym secie drużyny grały niemalże punkt za punkt, ale w samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali bardziej doświadczeni zawodnicy i to oni wygrali premierową partię 25:23. W drugiej i jak się okazało ostatniej partii Neotherm nie pozwolił „maluchom” rozwinąć skrzydeł, pewnie wygrywając do osiemnastu. MVP meczu został Andrzej Nagadowski.

Drużyna Hardcore Park Linowy mecze z Pogotowiem Nowak 24 h zazwyczaj przechylała na swoją korzyść. Tym razem było jednak inaczej. Zmotywowane „Nowaki” grały jak z nut, a zdezorientowani rywale nie potrafili znaleźć właściwego rytmu, w skutek czego przegrali premierową partię 25:6… Kolejna odsłona była bardziej wyrównana. „Hardkorowcy” wyraźnie podnieśli poziom swojej gry, ale będąca na fali ekipa Pogotowia była już nie do zatrzymania i dość pewnie wygrała 25:18. MVP spotkania został Zbigniew Czajkowski.

FC Karolin – Auto Land Volley 2:1

ENTC AZS UWM Młodzik – Neotherm 0:2

Hardcore Park Linowy – Pogotowie Nowak 24 h 0:2

DAP – Poczta Polska Olsztyn 0:2 (walkower)