OLSA II LIGA - SIATKARZE PONOWNIE WYBIEGLI NA PARKIET

Rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie po blisko trzymiesięcznej przerwie wróciły do gry. Faworyci nie zawiedli. KS Jakubek Olsztyn, Auto Land Volley oraz Poczta Polska Olsztyn stosunkowo pewnie wygrały swoje mecze, prezentując równy i co najważniejsze wysoki poziom.

KS Jakubek zapewnił już sobie prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Dominatorzy II ligi kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, toteż ciężko było zakładać, że złożona z młodych graczy ekipa AZS SMS Kadet II będzie w stanie postawić się bardziej doświadczonym rywalom. Boiskowa rzeczywistość w pełni potwierdziła przedmeczowe oczekiwania. Liderzy II ligi grali swoje, a mali adepci siatkówki tylko momentami potrafili nawiązać wyrównaną walkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że siatkarska młodzież wyraźnie podniosła swój poziom gry, uraczając nas kilkoma naprawdę efektownymi i efektywnymi akcjami. KS Jakubek wygrał 2:0 (25:18; 25:15), odnosząc czternaste z rzędu zwycięstwo! MVP meczu został rozgrywający Paweł Łapiński, który nie tylko dobrze kierował grą swojego zespołu, ale był również najlepiej punktującym zawodnikiem swojej ekipy (kilka asów serwisowych i udanych „kiwek”).

Auto Land Volley do samego końca powinien „bić” się o I ligę, w związku z tym zawodnicy Neotherm stanęli przed nie lada wyzwaniem, jakim z pewnością byłoby urwanie punktów faworytom. Obie partie w gruncie rzeczy miały podobny przebieg. Neotherm zaczynał nieźle, ale z biegiem czasu Auto Land włączał drugi biegi i pewnie odjeżdżał zdezorientowanym rywalom. Dwa sety wygrane przez faworytów do siedemnastu są tego najlepszym potwierdzeniem. Cztery mecze jakie zostały Auto Land Volley do zakończenia sezonu zapowiadają się doprawdy ekscytująco. MVP spotkania został Jakub Wołosz.

Hardcore Park Linowy to jak na standardy II ligi solidna drużyna, która nie raz już pokazała, że przy odpowiedniej mobilizacji potrafi zaskoczyć ligowych potentatów. Tym razem jednak gracze Poczty Polskiej Olsztyn, którzy wciąż mają realne szanse, aby w sezonie 2020/2021 występować na pierwszoligowych parkietach, nie pozostawili złudzeń bezsprzecznie najwyższej ekipie II ligi. „Pocztowcy” dość łatwo, a przede wszystkim zasłużenie wygrali 2:0 (25:18; 25:16), robiąc kolejny krok na drodze do awansu. MVP meczu został Bartosz Duszak.

W drugim swoim meczu rozpędzony KS Jakubek nie dał najmniejszych szans przeżywającej kryzys ekipie DAP. Paweł Reda i spółka konsekwentnie szli po swoje, a „rozbici” przeciwnicy starali się wyłącznie o to, żeby wymiar kary był jak najmniejszy. W efekcie faworyci bez najmniejszych problemów wygrali 2:0 (25:15; 25:8) i są na najlepszej drodze do tego by pożegnać II ligę bez straty seta. MVP spotkania został Paweł Reda, który w samym pierwszym secie zdobył dwanaście punktów!

KS Jakubek Olsztyn – AZS SMS Kadet II 2:0

Neotherm – Auto Land Volley 0:2

Hardcore Park Linowy – Poczta Polska Olsztyn 0:2

DAP – KS Jakubek Olsztyn 0:2