OLSA I LIGA - MŁODZIEŻ POKONAŁA WICELIDERA!

W OLSA (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie dzieje się wiele ciekawego. W najciekawszym meczu kolejki młodzież reprezentująca AZS UWM nieoczekiwanie, ale zasłużenie pokonała wicelidera tabeli. Zwycięstwo przybliżające do triumfu w rozgrywkach odniósł Indykpol. W pozostałych meczach powody do radości miały zespoły walczące o podium, czyli Legends Olsztyn i Temida.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się podopieczni Sergiusza Salskiego, którzy skrzyżowali rękawice z wiceliderem tabeli drużyną adrenaline.pl TEAM. Robiący stałe postępy reprezentanci AZS UWM SMS Olsztyn, których czeka ciężka walka o utrzymanie rozegrali najlepsze spotkanie w bieżących rozgrywkach i po trzysetowej rywalizacji triumfowali nad czołowym teamem tabeli. Już pierwsza partia pokazała, że cel, który mieli wyznaczony młodzi zawodnicy, czyli utrzymanie pierwszoligowego bytu wcale ich nie sparaliżował. 25:18 i faworyt jakim niewątpliwie była ekipa adrenaline.pl TEAM znalazł się w sporych kłopotach. Wicelider zebrał się w sobie, od początku dyktując warunki w drugim secie, a zwycięstwo 25:15 mówi samo za siebie. W tie-breaku wydawało się, że adrenaline pójdzie za ciosem. Nic z tych rzeczy. Podopieczni trenera Salskiego wrócili do dyspozycji z pierwszej partii, a kilka efektownych bloków zapewniło im kilkupunktowe prowadzenie (8:4; 13:9), które „dowieźli” do końca, a ostatni punkt efektownym atakiem uzyskał MVP spotkania Oliwier Kotecki (zdobył 13 punktów).

Przed Indykpolem, który jako kolejny wyszedł na boisko sali przy ulicy Mariańskiej pojawiła się szansa powiększenia przewagi nad grupą pościgową. Potrzebowali tylko i aż zwycięstwa nad walczącymi o byt zawodnikami Banach Auto Serwis. A, że nie jest to łatwe zadanie przekonało się w tym roku kilka mocnych zespołów. W pierwszym secie lider narzucił swoje warunki, a „Banachy” nie były w stanie się przeciwstawić. 25:19 dla Indykpolu. W drugiej partii rozgorzała walka w najlepsze. Na tablicy wyników wielokrotnie notowaliśmy remis (10:10; 15:15; 20:20), a każda z drużyn dawała z siebie wszystko co ma najlepsze. Koniec końców „Indyki” po grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24) i  to oni są dosłownie o krok od zwycięstwa w rozgrywkach. MVP spotkania został Marcin Cudakiewicz (zdobył 11 punktów).

W kolejnym spotkaniu Janusze Siatkówki mający już tylko teoretyczne szanse utrzymania w lidze mierzyli się z walczącą o awans ekipą Legends Olsztyn. Outsider rozpoczął dobrze i w połowie seta zbudował trzypunktowe prowadzenie (12:9). Rozkręcający się z piłki na piłkę Mateusz Pietrzak i spółka szybko dogonili rywala, a później ich efektowna gra przełożyła się na pewne zwycięstwo 25:18. Druga partia to już całkowita dominacja rozpędzonych zawodników Legends, a zwycięstwo 25:13 oddaje różnicę dzielącą zespoły w tym meczu. MVP spotkania został Szymon Nowakowski (zdobył 8 punktów).

Na koniec środowego wieczoru Temida i Sajtmak uraczyły nas  dobrym widowiskiem zakończonym zwycięstwem tych pierwszych w tie-breaku. Pierwszy set to skuteczna gra Sajtmak, który zapisał tą partię na swoją korzyść 25:20. O drugim secie Adam Kurian i spółka chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Porażka 13:25 i czekała nas dodatkowa rozgrywka. W niej zespoły szły „łeb w łeb”, a po emocjonującej końcówce górą była Temida (16:14). MVP spotkania został Paweł Mąka (zdobył 10 punktów).

Wszystkie wyniki:

AZS UWM SMS Olsztyn – adrenaline.pl TEAM 2:1 (18; -15; 12)

Indykpol – Banach Auto Serwis 2:0 (19; 24)

Legends Olsztyn – Janusze Siatkówki 2:0 (18; 13)

8:22 (-109)

Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem rozgrywki OLSA zostają zawieszone do odwołania.