OLSA EKSTRAKLASA - FAWORYCI NIE ZAWODZĄ

W OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie ligowi potentaci trzymają równą, wysoką formę. Młode Wilki i Abram Team nie zwalniają tempa. Powody do zadowolenia mają też gracze Nocożerców i Intelly, którzy dopisali po trzy punkty do swojego dorobku.

Konfrontacja Intelly z Michelin miała dla w/w drużyn niebagatelne znaczenie. Walczące o utrzymanie ekipy jak powietrza potrzebowały punktów, dlatego mogliśmy spodziewać się zażartej walki po obu stronach siatki. Beniaminek pokazał jednak klasę i dość łatwo pokonał przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego 2:0 (25:21; 25:17). MVP został Michał Dryhynycz.

Michelin po „rozgrzewce” z Intelly przystąpił do niełatwego meczu z zawsze mocnymi Nocożercami. Kandydaci do walki o podium zaczęli „niemrawo” od stanu 1:5, ale z akcji na akcję grali coraz lepiej i zgodnie z oczekiwaniami wygrali premierową partię 25:15! W drugim secie przewaga Nocożerców również nie podlegała dyskusji i znalazła swe przełożenie na końcowy wynik seta, a tym samym meczu. Rezultat 25:17 dla Nocożerców w pełni obrazuje dominację tegoż zespołu nad konkurentami. MVP został Artur Skrodzki.

Abram Team jeżeli w czterech czekających go spotkaniach zdobędzie komplet punktów, będzie cieszył się z wygrania OLSA w sezonie 2019/2020. Ekipa Pawła Polechońskiego wie o tym doskonale, toteż w meczu z Nocożercami ubiegłoroczni wicemistrzowie zagrali naprawdę solidne spotkanie. Dwa stosunkowo pewnie wygrane sety, odpowiednio do dwudziestu oraz dwudziestu jeden rozstrzygnęły sprawę trzech punktów oraz końcowego triumfu. MVP został Patryk Dobkowski.

Młode Wilki w obliczu zwycięskiej passy Abram Team wiedziały, że w meczu z Rupi nie mogą pozwolić sobie nawet na najdrobniejsze „potknięcie”. Potencjał Rupi jest jednak znacznie większy, aniżeli aktualnie zajmowane miejsce w ligowej tabeli, dlatego mogło być ciekawie. Tomasz Pszczółkowski i spółka zaczęli z impetem i w momencie gdy prowadzili 16:12 byli na najlepszej drodze, aby wygrać pierwszego seta. Wilki nie dały się jednak złamać i zamknęły seta wynikiem 25:22. W drugiej partii gra również była wyrównana, ale siła ognia, jaką dysponuje najlepszy w tym sezonie team okazała się wystarczającym atutem. Młode Wilki Wygrały 25:21 i wciąż są liderem tabeli. MVP został Krzysztof Daszkiewicz.

7:29

Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem tymczasowo zawieszamy rozgrywki OLSA.