OLSA EKSTRAKLASA - MŁODE WILKI I ABRAM TEAM IDĄ "ŁEB W ŁEB"

OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, weszła w decydującą fazę. Czas na „potknięcia” dobiegł już końca, a decydujące mecze w sezonie 2019/2020 zapowiadają się nad wyraz interesująco.

Gracze Intelly to, najogólniej mówiąc, specjaliści od trzysetowych batalii. W meczu z Nocożercami „miłośnicy” tie-breaków potwierdzili dotychczasową prawidłowość. Pierwszego seta wicemistrzowie OLSA z sezonu 2017/2018 wygrali 25:22, ale później Intelly włączyło „drugi bieg” i rozbiło faworyzowaną ekipę 25:17. W decydującej rozgrywce beniaminek nieco spuścił z tonu, co było swoistą wodą na młyn dla pretendentów do top 3. Nocożercy ostatecznie wygrali 2:1 i niejako w nagrodę awansowali na czwarte miejsce w tabeli. MVP został Bartosz Zaborowski.

Intelly w swoim drugim spotkaniu środowego wieczoru podtrzymało tradycję. Ich rywal, tj. Netland zaczął wprawdzie z wysokiego „c”, wygrywając premierową partię 25:15, ale Intelly nie zwykło kończyć spotkań po dwóch setach... Drugi set zakończył się wynikiem 17:25 z perspektywy Netland. Tie-break to istny rollercoaster „bez trzymanki”. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zdeterminowani gracze Netland (16:14!). Intelly może sobie „pluć w brodę”, ponieważ mimo dobrej postawy przegrało dziesiątego tie-breaka w sezonie…! MVP został Artur Szynaka.

Abram Team ani myśli ułatwiać Młodym Wilkom drogi na szczyt. By jednak skutecznie „bić” się o końcowy triumf ekipa Pawła Polechońskiego potrzebowała kompletu punktów w starciu z zawsze groźnym AKS Kormoran. Tym razem poszło zaskakująco gładko… Zgrany kolektyw, jakim w bieżącym sezonie jest Abram Team wygrał 2:0 (25:21; 25:18) i w dalszym ciągu znajduje się tuż za „plecami” swoich najgroźniejszych konkurentów. MVP został Paweł Borkowski.

Młode Wilki są na najlepszej drodze do wygrania OLSA. Adam Awiżeń i spółka trzymają równą, wysoką formę, dzięki czemu o tym czy zdobędą tytuł zadecydują oni sami. Michelin, który niebezpiecznie oddalił się od zespołów walczących o utrzymanie się w Ekstraklasie w środowy wieczór nie był w stanie postawić się pewnie grającym „wilkom”. Dwa sety wygrane przez lidera, odpowiednio do dwudziestu i siedemnastu szybko załatwiły sprawę, pozwalając Młodym Wilkom szykować się do kolejnych arcyważnych potyczek. MVP został Michał Bajor.