OLSA EKSTRAKLASA - CZYŻBY KONIEC PEWNEJ "EPOKI"?

Coraz mniej niewiadomych w OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W meczu na szczycie Młode Wilki pokonały Inter Parts OSW Olsztyn i mają już pięć punktów przewagi nad obrońcami tytułu. Z dalekiej podroży w meczu z Rupi wrócił Abram Team, który na dzień dzisiejszy zdaje się być najgroźniejszym konkurentem rozpędzonych Wilków.

Nocożercy pomimo zaskakujących „wpadek” w dalszym ciągu są poważnym pretendentem do zameldowania się na koniec sezonu w czołowej trójce. By jednak tak się stało dawny Bar Jaga potrzebuje jednego – punktów. Ich ostatni rywal, tj. Netland znajduje się w podobnej sytuacji. Z tą tylko różnicą, że beniaminkowi wygrane sety i mecze mają pomóc w utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Faworyci rozpoczęli niemrawo i w pewnym momencie przegrywali nawet 8:17! „Chwilę” później było już jednak 19:18 dla Nocożerców… Końcówka seta wbrew powszechnym oczekiwaniom należała do teoretycznie słabszej ekipy. Netland wygrał 25:21 i był na najlepszej drodze do wywalczenia kompletu punktów. Nocożercy nie dali się „złamać”, dość pewnie wygrywając dwa kolejne sety 25:21 oraz 15:10. MVP spotkania został Piotr Sobolewski.

Abram Team pod wodzą grającego menagera, czyli Pawła Polechońskiego w ostatnim czasie prezentuje doprawdy wyborną formę. Pokonanie Młodych Wilki oraz Inter Parts OSW Olsztyn de facto mówi samo za siebie. Rupi, które grać w siatkówkę jak najbardziej potrafi postawiło ubiegłorocznym wicemistrzom nad wyraz twarde warunki. Dość powiedzieć, że ekipa Tomasz Pszczółkowskiego w pierwszym secie miała aż osiem piłek setowych… Swoista niemożność zamknięcia seta sprawiła, że pierwszą partię 33:31 wygrał… Abram Team! W drugim secie przewaga faworytów nie podlegała już jakiejkolwiek dyskusji. Wynik 25:14 w zasadzie nie wymaga komentarza. MVP spotkania został Jacek Cząstkiewicz.

Młode Wilki niewątpliwie mają sposób na Inter Parts OSW Olsztyn. Poprzedni i bieżący sezon pokazuje, że „dominatorzy” niespecjalnie radzą sobie ze zgranym kolektywem Wilków. Tym razem było podobnie. Aktualny lider tabeli konsekwentnie szedł po swoje, a z obrońców tytułu z akcji na akcję „schodziło powietrze”. Efekt mógł być tylko jeden: 2:0 dla Młodych Wilków (25:18; 25:18). MVP spotkania został Adam Awiżeń.

AKS Kormoran krok po kroku „skrada” się w okolice podium. Dla odróżnienia Intelly po całkiem obiecującym początku sezonu, ostatnio jakby spuściło z tonu. Środowa konfrontacja potwierdziła zwyżkującą dyspozycję Kormorana i obniżkę formy ich rywali. AKS szybko, łatwo i przyjemnie wygrał 2:0 (25:18; 25:14) i nie jest bez szans w walce o upragnione top 3. MVP spotkani został Paweł Zmudziński.