OLSA EKSTRAKLASA - MŁODE WILKI ZATRZYMANE!

OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie powoli wychodzi na ostatnią prostą. Niepokonane przez jedenaście kolejek Młode Wilki w końcu zaznały goryczy porażki. Ich pogromcami okazał się Abram Team, który zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje znakomitą serię.

Sytuacja w ligowej tabeli jest na tyle dynamiczna, że Inter Parts OSW Olsztyn wciąż ma realne szanse na obronienie tytułu mistrzowskiego. By jednak tak się stało „dominatorzy” muszą już zapomnieć o jakichkolwiek „potknięciach”. Konfrontacja z Michelin miała niebagatelne znaczenie także dla przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego. Walcząca o utrzymanie ekipa robiła co mogła, ale siła ognia jaką dysponował Inter Parts sprawiła, że Michelin w pierwszej partii „ugrał” zaledwie osiemnaście punktów. W drugim secie Michelin wspiął się na wyżyny swoich umiejętnością tocząc równorzędną walkę z najlepszą drużyną ostatniej dekady. Ba! Spisywany na straty team miał nawet trzy piłki setowe… „Dominatorzy” pokazali jednak klasę wygrywając drugą odsłonę 28:26! MVP spotkania został  powracający po kontuzji Mariusz Miechowicz.

Dręczone problemami kadrowymi Rupi skrzyżowało rękawice z broniącym się przed spadkiem do I ligi Netland. Tomasz Pszczółkowski i spółka zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań wskutek czego musieli uznać wyższość beniaminka. Netland dość nieoczekiwanie wygrał 2:0 (25:20; 25:21), czym znacznie „podreperował” swój aktualny bilans punktowy. MVP spotkania został Konrad Majewski.

Geoexpert Sunbroker Team w ostatnim czasie prezentuje się całkiem przyzwoicie. W konfrontacji z AKS Kormoran trudno było jednak zakładać, że Geoexpert powalczy o pełną pulę. Tym większym zaskoczeniem był fakt, że w pierwszym secie AKS nie miał praktycznie nic do powiedzenia. Wynik 25:18 dla Geoexpert Sunbroker Team de facto mówi sam za siebie… Paweł Zmudziński i spółka ani myśleli się jednak poddawać, dzięki czemu byliśmy świadkami wielce emocjonującego widowiska, którego losy ważyły praktycznie do ostatniej akcji. AKS wygrał dwa kolejne sety 25:23 i 16:14, ale słowa uznania bezsprzecznie należą się obu zespołom. MVP spotkania został budzący postrach swoją zagrywką Bartosz Jarus.

W meczu na szczycie Abram Team zagrał z Młodymi Wilkami. Teoretycznie więcej szans dawano Wilkom, ale ekipa Pawła Polechońskiego gdy ma swój dzień jest piekielnie trudna do zatrzymania, o czym ostatnio przekonał się m.in. Inter Parts OSW Olsztyn. Wilki zaczęły od prowadzenia 4:0! Wiceliderzy tabeli stopniowo jednak podnosili swój poziom gry, a najlepsza ekipa bieżącego sezonu wyglądała na coraz bardziej poddenerwowaną. Pierwszy set zakończył się wygraną Abram Team 25:22. Podbudowani wicemistrzowie OLSA sprzed roku w drugiej partii kontynuowali znakomitą grę i dość pewnie wygrali tegoż seta 25:20. MVP spotkania został  Dorian Nawrocki.