OLSA I LIGA - TEMIDA POKONAŁA LIDERA!

Im bliżej końca rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie tym robi się coraz ciekawiej. W środowej kolejce na pierwszy plan wysuwało się spotkanie Legends Olsztyn z Temidą, z którego zwycięsko wyszli ci drudzy. Trzecie z rzędu zwycięstwo (wszystkie w drugiej rundzie!) odniósł Banach Auto Serwis, dzięki czemu opuścił miejsce spadkowe. W pozostałych meczach wygrywali: Sajtmak i adrenaline.pl TEAM.

W pierwszym meczu na parkiecie pojawiły się zespoły Banach Auto Serwis i SSPS AZS Olsztyn. „Banachy”, które nowy rok zaczęły dwoma zwycięstwami rozegrały kolejny bardzo dobry mecz, pewnie 2:0 pokonując przeciwników. Zwycięstwo w poszczególnych setach do 21 i 17 oddaje w pełni przewagę jaką ekipa Daniela Banaszka posiadała w tym spotkaniu. Dzięki trzem punktom Banach Auto Serwis awansował na siódmą lokatę w tabeli. MVP meczu został Szymon Kurpiewski.

Temida ostatnią porażkę poniosła 23 października ulegając Legends Olsztyn 0:2. Od tego czasu zapisała na swoim koncie siedem kolejnych zwycięstw! W środę nadarzyła się znakomita szansa do rewanżu nad swoimi ostatnimi pogromcami, którzy dzierżą miano lidera rozgrywek. Temida potwierdziła wysoką formę pokonując po dwóch zaciętych setach do 22 i 23 Legends, odnosząc ósme z rzędu zwycięstwo, zgłosiła akces do ostatecznego triumfu w rozgrywkach. MVP meczu został efektowny w ataku Marcin Walerzak.

W kolejnym meczu Sajtmak mierzył się z podopiecznymi Sergiusza Salskiego reprezentującymi AZS UWM SMS Olsztyn. Po wyrównanym, trzysetowym pojedynku zawodnicy Sajtmaka mogli unieść ręce w geście triumfu po zwycięstwie 2:1, rewanżując się przy okazji za porażkę w pierwszej rundzie. Pierwszy, najbardziej emocjonujący set Sajtmak wygrał po grze na przewagi 26:24. W drugim młodzi zawodnicy AZS nie dali szans przeciwnikom od początku kontrolując wydarzenia na parkiecie (prowadzenie 12:7; 18:11) ostatecznie wygrywając 25:20. Tie-breaka lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Salskiego, obejmując prowadzenie 7:3. Passa sześciu punktów z rzędu Sajtmaka (9:7) odmieniła losy tego seta i całego spotkania, które efektownym atakiem zakończył wybrany MVP tego meczu Damian Kruk.

Na zakończenie wieczoru adrenaline.pl TEAM musiało wygrać za trzy punkty, aby mieć realne szanse w walce o podium rozgrywek. Ich rywalami byli zamykający ligową stawkę Janusze Siatkówki. W tym wypadku tabela nie kłamała i wyżej notowany zespół nie pozostawił najmniejszych złudzeń przeciwnikom gładko wygrywając 2:0. Wyniki w poszczególnych setach do 17 i 11 oddają przewagę czwartej drużyny tabeli w tym meczu. MVP spotkania został libero adrenaline Patryk Waś.