OLSA II LIGA - ENTC NA FALI WZNOSZĄCEJ

Rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie z tygodnia na tydzień robią się coraz ciekawsze. KS Jakubek zgodnie z przewidywaniami odniósł dziewiąte z rzędu zwycięstwo, ale najciekawiej było w spotkaniu Poczty Polskiej Olsztyn z ENTC AZS UWM Młodzik, gdzie po trzysetowym boju lepsza okazała się siatkarska młodzież.

Nie ma mocnych na KS Jakubek, który szybko, łatwo i przyjemnie „odprawia z kwitkiem” kolejnych rywali. Tym razem na drodze najlepszej drużyny II ligi stanęła ekipa Hardcore Park Linowy. Niespodzianki nie było. „Hardcorowcy” robili co w ich mocy, ale siła ognia jaką dysponuje KS Jakubek okazała się zbyt duża. Dwa relatywnie krótkie sety, w których „hardcorowcy” zdobyli odpowiednio siedemnaście i szesnaście punktów sprawiły, że trzy punkty powędrowały do lidera tabeli. MVP spotkania został Paweł Reda.

Zawodnicy ENTC AZS UWM Młodzik robią systematyczne postępy, aczkolwiek zdarzają im się mecze, w których brak doświadczenia daje o sobie znać. Poczta Polska Olsztyn to z kolei solidny team, który nieprzypadkowo plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Pierwszy set bezsprzecznie należał do młodych adeptów siatkówki, którzy „rozbili” swoich rywali do osiemnastu. W drugiej partii role się odwróciły. „Pocztowcy” wskoczyli na zdecydowanie wyższy poziom, a siatkarska młodzież raziła nieskutecznością i swoistą nieporadnością. Wymiernym efektem tego było zwycięstwo Poczty Polskiej Olsztyn do jedenastu! W tie-breaku po twardej walce lepsza okazał się młodzież, która „wyszarpała” końcowy triumf wygrywając 15:13. MVP spotkania został Karol Dybiec.

W spotkaniu Pogotowia Nowak 24 h z Auto Land Volley faworytów powszechnie upatrywało w drugim z w/w zespołów. Pierwszy set to jednak nad wyraz wyrównana walka, w której żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie po trzymającej w napięciu końcówce górą okazali się zawodnicy Auto Land Volley, którzy wygrali premierową partię 29:27! W drugim secie z graczy Pogotowia niejako „zeszło powietrze”, co w mgnieniu oka wykorzystali ich boiskowi rywale. 25:17 dla Auto Land Volley to rezultat, który de facto mówi sam za siebie. MVP spotkania został Piotr Milewski.

FC Karolin nieśmiało „depcze po piętach” liderowi tabeli i podobnie jak KS Jakubek jest bliski zamienienia drugoligowych parkietów na pierwszoligowe. W konfrontacji z Neotherm młodzi zawodnicy długo jednak nie mogli znaleźć sposobu na swoich boiskowych adwersarzy i ku powszechnemu zaskoczeniu przegrali pierwszego seta 22:25. Po przerwie zdeterminowani gracze wzięli głęboki oddech, wygrywając dwa kolejne sety 25:18 i w tie-breaku 15:12. Tym samym bijąca się o awans ekipa dopisała do swojego konta kolejne dwa punkty. MVP spotkania został Piotr Michalak.