OLSA II LIGA - MŁODZIEŻ POKAZAŁA CHARAKTER!

Sytuacja w tabeli OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie powoli zaczyna się krystalizować. Jak co wtorek HWS Urania gościła drugoligowców. Minioną kolejkę z pewnością na długo zapamiętają młodzi siatkarze zrzeszeni w AZS SMS Kadet II, którzy wygrali swój pierwszy mecz w sezonie.

Młodzi adepci siatkówki z AZS SMS Kadet II w pięciu spotkaniach zgromadzili zaledwie jeden punkt, toteż mecz z Pogotowiem Nowak 24 h był dla nich olbrzymią szansą na pierwszą victorię. Młodzież zaczęła z impetem i pierwszą partię wygrała z bardziej doświadczonymi rywalami 25:21. Kolejna odsłona miała zgoła odmienny przebieg. „Nowaki” włączyły drugi bieg i stosunkowo łatwo wygrały seta w stosunku 25:19. Tie-break to już popis zawodników AZS SMS Kadet II, którzy nie dali przeciwnikom najmniejszych szans, wygrywając 15:10. MVP spotkania został Hubert Zbornikowski.

Będący na fali gracze ENTC AZS UWM Młodzik stanęli naprzeciwko ekipy Hardcore Park Linowy. Siejąca postrach przede wszystkim na siatce drużyna „hardcorowców” wyszła na parkiet wyjątkowo skoncentrowana, pokazując pewną i skuteczną siatkówkę. Wynik 25:15 jest tego najlepszą ilustracją. Później jednak coś „zacięło się” w grze „hardcorowców”, co błyskawicznie wykorzystała siatkarska młodzież. Zwycięstwo w drugiej partii przez ENTC AZS UWM Młodzik 25:22 sprawiło, że byliśmy świadkami kolejnego tie-breaka. W nim doświadczenie wzięło górę. Hardcore Park Linowy wygrał decydującego seta 15:9 i w nagrodę wspiął się o jeden szczebel w ligowej tabeli. MVP spotkania został Krzysztof Bieńkowski.

Bardzo dobrze spisujący się gracze Poczty Polskiej tym razem mieli sprawdzić dyspozycję siatkarzy Neotherm. W rzeczywistości jednak to nie „pocztowcy” nadawali ton temuż widowisku, a rozgrywająca znakomite zawody „zgrana paka” Neotherm. 2:0 dla Neotherm (25:22; 25:21) niewątpliwie należy uznać za niespodziankę. Tyle tylko, że taki a nie inny wynik był pochodną postawy w/w teamu, która niewątpliwie zasługuje na uznanie. MVP spotkania został rozgrywający Piotr Bułakowski.

W kończącym wieczór spotkaniu KS Jakubek Olsztyn podejmował FC Karolin. Przewaga faworytów, tj. drużyny KS Jakubek Olsztyn ani przez chwilę nie podlegała dyskusji i została przypieczętowana trzypunktową zdobyczą. Dwa stosunkowo krótkie sety, w których FC Karolin zdobył odpowiednio dwadzieścia i szesnaście punktów pozwoliły niepokonanej ekipie odnieść szóste z rzędu zwycięstwo. MVP spotkania został Paweł Dobrzeniecki.

AZS SMS Kadet II – Pogotowie Nowak 24 h 2:1

Hardcore Park Linowy – ENTC AZS UWM Młodzik 2:1

Neotherm – Poczta Polska 2:0

KS Jakubek – FC Karolin 2:0