OLSA I LIGA - INDYKPOL MISTRZEM PÓŁMETKA!

Pierwsza runda rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie dobiegła do końca. Mistrzem półmetka został Indykpol, który o punkt wyprzedza drużynę Legends Olsztyn. Podium uzupełnia adrenaline.pl TEAM, które w ostatniej kolejce musiało uznać wyższość Temidy.

Na początek środowej kolejki lider tabeli Indykpol mierzył się z SSPS AZS Olsztyn i potwierdził wysoką formę z ostatnich tygodni. Gładkie zwycięstwo (w setach do 18 i 12) pozwoliło popularnym „Indykom” utrzymać prowadzenie po pierwszej rundzie rozgrywek i stawia go jako głównego kandydata do awansu. MVP meczu został kierujący grą zwycięskiej ekipy Grzegorz Szymański.

Po liderze na parkiecie w następnym meczu zaprezentował się wicelider rozgrywek drużyna Legends Olsztyn. I podobnie jak ich najwięksi rywale nie pozostawili swoim przeciwnikom, drużynie AZS UWM SMS Olsztyn najmniejszych złudzeń. Zwycięstwo w setach do 17 i 15 pokazało najmłodszej ekipie rozgrywek, że jeszcze sporo nauki przed nimi, a Legends śmiało mogą myśleć o miejscu premiowanym awansem do Ekstraklasy. MVP meczu został rozgrywający Legends Mateusz Pietrzak.

Zbliżone potencjały i forma w ostatnich tygodniach gwarantowały nam, że trzecie spotkanie środowej kolejki nie będzie tak jednostronne jak wcześniejsze mecze. Pojedynek trzeciej z czwartą drużyną w tabeli, czyli adrenaline.pl TEAM z Temidą był emocjonującym i zaciętym spotkaniem, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Lepiej zaczęła Temida, która przez większość pierwszej partii utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie (12:8; 19:15). W końcówce dobra gra adrenaline przełożyła się na wynik (20:20), ale tym samym odpowiedzieli zawodnicy „palestry”, którzy po ataku Kamila Kołodziejczaka (25:22) objęli prowadzenie 1:0. Drugi set miał podobny przebieg jak pierwszy. Kilkupunktowe prowadzenie Temidy (9:5; 13:8; 18:15) zostało zniwelowane przez adrenaline w końcówce (19:18), a po obronie piłki meczowej (24:25) Tomasz Świstowski i spółka triumfowali 27:25. W tie-breaku wyrównana walka trwała do wyniku 10:9, później pięć kolejnych punktów zagwarantowało Temidzie zwycięstwo i bardzo ważne dwa punkty. MVP meczu został kierujący grą zwycięskiej drużyny Bartosz Beździecki.

Na zakończenie wieczoru Sajtmak grający bez swojej największej gwiazdy (Adama Kuriana) nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Januszami Siatkówki. Z wysokiego „c” zaczęli Janusze, którzy po kilku akcjach wyszli na prowadzenie 5:0, a po chwili 8:5. I to były jedyne miłe chwile beniaminka w tym meczu. Później na parkiecie istniał tylko jeden zespół – Sajtmak. Zwycięstwa w obu setach do 15 oddają przebieg tego spotkania, w którym Sajtmak zagrał na swoim dobrym poziomie, a Janusze rozegrali najsłabszy mecz w tej rundzie. MVP meczu został efektowny i skuteczny w ataku Kacper Łukaszuk (zdobył 12 punktów).