OLSA EKSTRAKLASA - NIE MA MIĘKKIEJ GRY! TRWA ZNAKOMITA PASSA MŁODYCH WILKÓW!

Za nami kolejna seria spotkań OLSA (Ekstraklasa), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wydarzeniem minionej kolejki było starcie pogromców Inter Parts OSW Olsztyn, czyli Młodych Wilków z Nocożercami. Po emocjonującym meczu siódme z rzędu zwycięstwo odniosły nie zwalniające tempa „Wilki”.

Siatkarski wieczór zaczęliśmy od konfrontacji drużyn, które jak dotąd nie mogą poszczycić się okazałym dorobkiem punktowym. Michelin oraz Netland „krwawią” i muszą ostro walczyć praktycznie o każdy punkt, jeżeli w przyszłym roku chcą występować na ekstraklasowych parkietach. Nie będzie zatem przesadą stwierdzenie, że niniejsza batalia tak naprawdę była meczem o przysłowiowe sześć punktów. Obronną rękę wyszli z niej gracze Michelin, którzy dość pewnie pokonali swoich boiskowych adwersarzy w dwóch setach (25:22; 25:18). Beniaminek robił co mógł, ale nie powtórzył sukcesu sprzed tygodnia, kiedy to po tie-breaku pokonał faworyzowane Intelly. MVP spotkania został Arkadiusz Mickun.

Pozbawione kluczowych zawodników Rupi stanęło przed niełatwym zadaniem pokonania AKS Kormoran, który dzięki swojej równej i solidnej grze nie jeden raz sprawił już kłopoty najlepszym. Tym razem było podobnie. Braki kadrowe ubiegłorocznych medalistów OLSA okazały się zbyt duże, aby drużyna Tomasza Pszczółkowskiego mogła działać jak sprawnie naoliwiona maszyna. W efekcie AKS Kormoran wygrał 2:0 (25:18; 25:21), aczkolwiek w drugim secie przegrywał już 17:21…! MVP spotkania został Paweł Zmudziński.

Mający mocarstwowe aspiracja Abram Team podejmował Geoexpert Sunbroker Team. Paweł Polechoński i spółka zaczęli najogólniej mówiąc niemrawo i w momencie gdy przegrywali 14:20, grający menager musiał ratować się „czasem”. Przerwa zadziałała, albowiem kilka akcji później było już 20:20. Mylił się jednak ten kto zakładał, że od tego momentu Abram Team gładko pójdzie po swoje. Geoexpert ani myślał składać broni i ku powszechnemu zaskoczeniu wygrał pierwszego seta 25:23. Najwyraźniej strata punktu podziałała mobilizująco na faworytów, ponieważ od tego momentu Abram Team powrócił do dyspozycji, do jakiej zdążył nas w tym sezonie przyzwyczaić i wygrał dwa kolejne sety 25:22 oraz 15:9. MVP spotkania został Jacek Cząstkiewicz.

Wieczór zakończyło wyczekiwane starcie pomiędzy niepokonanymi Młodymi Wilkami, a „depczącymi im po piętach” Nocożercami. „Wilki” zaczęły z animuszem, rozbijając w pierwszej partii zdezorientowanych rywali 25:13! Po zmianie stron Nocożercy szybko „ochłonęli”, dzięki czemu mogliśmy oglądać prawdopodobnie najlepszego seta w tym sezonie. Twarda męska gra, jaką uraczyły nas oba teamy trwała de facto do ostatniej akcji, po której ręce do góry podnieśli gracze Młodych Wilków. Lider tabeli wygrał drugą partię 25:23, przedłużając zwycięską passę do siedmiu spotkań. MVP spotkania został Adam Awiżeń.