OLSA I LIGA - FAWORYCI GÓRĄ

Za nami przedostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Podczas środowej kolejki (27.11.) w sali przy ulicy Mariańskiej zwycięstwa odniosły cztery czołowe drużyny tabeli. W najciekawszym spotkaniu Temida po trzysetowej rywalizacji okazała się lepsza od Sajtmaka.

Na początek środowej kolejki adrenaline.pl TEAM mierzyła się z dobrze radzącą sobie, najmłodszą ekipą rozgrywek drużyną AZS UWM SMS Olsztyn. Od początku na parkiecie rozgorzała walka, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi, dlatego nie dziwi, że do połowy seta wielokrotnie na tablicy wyników notowaliśmy remis (7:7; 14:14). W dalszej fazie seta doświadczony zespół adrenaline przejął inicjatywę nad meczem i głównie za sprawą szalejącego w ataku Łukasza Guzewicza (8 punktów w pierwszym secie) pewnie wygrał premierową partię 25:18. W drugiej odsłonie za zdobywanie punktów wziął się…rozgrywający trzeciej ekipy tabeli Paweł Czepan. Trzy bloki, trzy skuteczne „kiwki”, atak i as serwisowy przełożyły się na tytuł MVP dla niego oraz zwycięstwo adrenaline.pl TEAM 25:20.

W drugim spotkaniu rozpędzający się z kolejki na kolejkę Indykpol podejmował „czerwoną latarnię” rozgrywek drużynę Banach Auto Serwis. W pierwszym secie popularne „indyki” dosłownie zdemolowały przeciwników dając im zdobyć jedynie 12 punktów. W drugiej partii „Banachy” udowodnili, że stać ich na równorzędną walkę z czołowymi zespołami tabeli. Prowadzenie 23:21, a chwilę później 24:23 i setbol szczęśliwie obroniony przez Indykpol, nie starczyły do wywalczenia choćby punktu. Po emocjonującej grze na przewagi lider tabeli przechylił szalę na swoją korzyść ostatecznie zwyciężając 32:30 i zapisując na swoim koncie cenne trzy oczka. MVP meczu z imponującym dorobkiem 20 punktów został Karol Lasek.

Jako trzeci w kolejności na parkiecie pokazali się reprezentanci drużyn Sajtmak i Temidy. Zapowiadało się ciekawe i zacięte spotkanie, i takie też było. Zawodnicy uraczyli nas naprawdę dobrym widowiskiem, a stwierdzenie zwycięzców po meczu: „gdybyśmy przegrali po takim spotkaniu to również bylibyśmy zadowoleni” jest wymowne. Ale zaczynając od początku. W pierwszym secie Temida uzyskała kilka punktów przewagi pewnie wygrywając 25:17. W drugiej partii nie lada wyczynem popisał się Tomasz Gwóźdź. Stanął w polu zagrywki przy prowadzeniu swojego zespołu 3:2, a po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 12:2! Pięć asów z rzędu zrobiło olbrzymie wrażenie na przeciwnikach, a zbudowana przewaga pozwoliła wygrać drugiego seta drużynie Sajtmak 25:20. Mimo zmęczenia w tie-breaku zawodnicy pokazali wszystko co mają najlepsze. Nie było straconych piłek, ataków nie do wybronienia…Więcej szczęścia było po stronie reprezentantów Temidy i to oni podnieśli ręce w geście triumfu po zwycięstwie 15:12. MVP meczu został Jakub Goerick (zdobył 13 punktów).

Na zakończenie wieczoru Legends Olsztyn, którzy w poprzedniej kolejce niespodziewanie musieli uznać wyższość SSPS AZS (porażka 1:2) mierzyli się z notującymi dwie porażki z rzędu Januszami Siatkówki. Wyrównana pierwsza partia rozstrzygnęła się dopiero w końcowych fragmentach, a ze zwycięstwa 25:20 cieszyli się zawodnicy Legends. O drugim secie Janusze chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Porażka 13:25 w pełni oddaję łatwość z jaką przeciwnicy zwyciężyli w tym secie. MVP meczu został Arek Ejsmont (zdobył 10 punktów).