OLSA II LIGA - MŁODZIEŻ GÓRĄ!

Rozgrywki OLSA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i rekreacji w Olsztynie z tygodnia na tydzień nabierają tempa. Wydarzeniem minionej kolejki, rozegranej jak zawsze w HWS Urania, było pierwsze zwycięstwo siatkarskiej młodzieży zrzeszonej w ENTC AZS UWM Młodzik z doświadczoną ekipą DAP. Pozycję lidera, skądinąd zgodnie z oczekiwaniami utrzymał KS Jakubek Olsztyn, który pokonał Auto Land Volley.

Zawodnicy AZS SMS Kadet II systematycznie poprawiają swoje umiejętności i są na najlepszej drodze, aby w końcu sięgnąć o upragnione zwycięstwo. We wtorek ich rywalem byli solidni gracze Hardcore Park Linowy. Podbudowani po zeszłotygodniowym sukcesie „hardcorowcy” zaczęli z animuszem i pierwszą partię wygrali, aczkolwiek nie bez problemów w stosunku 25:21. Druga odsłona to znakomita gra młodych adeptów siatkówki, którzy rozkręcali się powoli, ale gdy złapali już właściwy rytm, to byli nie do zatrzymania (25:19 dla „azetesiaków”). W tie-breaku górę wzięło doświadczenie „hardcorowców”, którzy zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając decydującego seta 15:11. MVP spotkania został Antoni Kryszpin z AZS SMS Kadet II.

Najmłodsza drużyna w lidze, czyli ENTC AZS UWM Młodzik widząc, jak ich klubowi koledzy nie ustępują pola starszym rywalom, także postanowiła walczyć. O sukces nie było jednak łatwo, albowiem po drugiej stronie siatki stanęli obyci na drugoligowych parkietach zwodnicy DAP. Pierwszy set toczył się pod dyktando młodzieży, ale w samej końcówce DAP wspiął się na wyżyny swoich umiejętnością i „rzutem na taśmę” wygrał 25:22. „Co się odwlecze to nie uciecze”. Niepowodzenie w pierwszym secie nie podłamało „maluchów”, którzy włączyli „drugi bieg” i dość pewnie wygrali dwie kolejne partie (25:14; 15;12). Historyczne zwycięstwo ENTC AZS UWM Młodzik pozwoliło temuż zespołowi wyprzedzić w ligowej tabeli swoich kolegów z AZS SMS Kadet II. MVP spotkania został Karol Dybiec.

KS Jakubek Olsztyn konsekwentnie idzie niczym burza, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Tym razem na drodze liderów stanęła ekipa Auto Land Volley. Underdog walczył, robił co mógł, ale dysponujący szerszym repertuałem  siatkarskich umiejętności zawodnicy KS Jakubek Olsztyn nie zamierzali odpuszczać. W efekcie faworyci wygrali 2:0 (25:19; 25:22) i zachowali miejsce na szczycie ligowej tabeli. MVP spotkania został Piotr Dobrzeniecki.

Neotherm jeżeli marzy o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, jak powietrza potrzebuje punktów. W tym tygodniu przyszło im skrzyżować rękawice z Pogotowie Nowaka 24 h. Niespodzianki nie było. Wynikało to głównie z faktu, że Neotherm, przez cały mecz trzymał równy, wysoki poziom. „Nowaki” miały wprawdzie swoje momenty, ale było to zdecydowanie za mało, żeby „urwać” chociażby punkt. Neotherm wygrał 2:0 (25:17; 25:17), co pozwoliło mu zbliżyć się do ligowej czołówki. MVP spotkania został Krzysztof Jodko.

ENTC AZS UWM Młodzik – DAP 2:1

Hardcore Park Linowy – AZS SM Kadet II 2:1

Auto Land Volley – KS Jakubek Olsztyn 0:2

Neotherm – Pogotowie Nowak 24 h 2:0