OLSA I LIGA - FANTASTYCZNY MECZ LEGENDS OLSZTYN

Za nami już piąta kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Najciekawszym wydarzeniem tejże kolejki było spotkanie dwóch prowadzących w rozgrywkach zespołów: Legends Olsztyn i adrenaline.pl TEAM, z którego zwycięsko wyszli ci pierwsi, pozbawiając przeciwników miana jedynej niepokonanej drużyny.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy AZS UWM SMS Olsztyn i Banach Auto Serwis. Grający w pięcioosobowym zestawieniu „Banachy” byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych podopiecznych Sergiusza Salskiego. Jeszcze w pierwszym secie jakoś to wyglądało, a porażka 21:25 ujmy nie przynosi. W drugim secie młodzi zawodnicy AZS dosłownie roznieśli przeciwników pozwalając im zdobyć tylko jedenaście punktów. Dzięki temu zwycięstwu (drugiemu w sezonie) „azesiacy” awansowali na piąte miejsce w tabeli. MVP meczu został prowadzący grę swojego zespołu Kamil Szwed.

W drugim spotkaniu Janusze Siatkówki powetowali sobie porażkę z poprzedniej kolejki odnosząc zwycięstwo 2:0 nad SSPS AZS Olsztyn. Od początku spotkania to Janusze dominowali na parkiecie utrzymując kilkupunktowe prowadzenie (8:3; 14:6; 20:15). Dopiero w końcówce głównie za sprawą dobrze dysponowanego środkowego SSPS Kuby Moszczyńskiego zrobiło się ciekawie, a wynik znacznie się zbliżył (19:21). Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Mariusza Chmielewskiego. 25:21 dla Januszy. Druga partia to zacięta walka „punkt za punkt” z której, po emocjonującej grze na przewagi zwycięsko wyszli Janusze Siatkówki (27:25). MVP meczu został Marek Kuhn (zdobył 11 punktów).

Jako trzecie w kolejności rękawice skrzyżowały zespoły Indykpolu i Temidy. I jak się okazało był to jedyny trzysetowy pojedynek tej kolejki. W pierwszym secie na boisku istniała tylko jedna drużyna – Temida. Zwycięstwo 25:14 mówi samo za siebie. W drugiej partii sytuacja zmieniła się o 180 stopni. „Indyki” wskoczyły na swój wysoki poziom, co przełożyło się na ich wysokie zwycięstwo 25:16. Tie-breaka z wysokiego „c” zaczęli przedstawiciele palestry, a wynik 12:6 wskazywał, że już wielkich emocji nie będzie. Nic bardziej błędnego! Indykpol zwarł szyki i po chwili na tablicy wyników było już tylko 12:13. Ostatnie dwie akcje padły łupem Temidy i to oni wznieśli ręce w geście triumfu. MVP meczu został fantastycznie spisujący się w obronie libero Paweł Godlewski.

Na zakończenie wieczoru czekała nas prawdziwa uczta siatkarska, którą było spotkanie prowadzących w rozgrywkach zespołów adrenaline.pl TEAM z Legends Olsztyn. I mecz nie zawiódł licznie zgromadzonej publiczności, okazał się najlepszym spotkaniem w tym sezonie. Pierwszy set to prawdziwy rollercoaster. Lepiej zaczęli zawodnicy adrenaline, obejmując błyskawicznie prowadzenie 6:1. Po chwili to Legends po serii punktów byli z przodu (11:8), a do frustracji zawodników adrenaline doprowadzała gra obronna przeciwników, którzy podbijali niesamowite piłki. Kibice z przyjemnością oglądali te widowisko, w którym po raz kolejny nastąpiła zmiana ról i na prowadzeniu ponownie byli Tomek Świstowski i spółka (22:19). Ostatnie akcje to popis Szymona Drążewskiego, który skończył kilka ważnych piłek i blokiem zakończył pierwszego seta 25:23. W drugiej partii Legends niesieni euforią z punktu na punkt budowali przewagę (18:12), ostatecznie zwyciężając 25:19 i zmieniając przeciwników na pozycji lidera. Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy zawodnicy zwycięskiej drużyny a tytuł MVP przypadł libero Maciejowi Kamińskiemu.