OLSA I LIGA - adrenaline.pl TEAM LIDEREM

Jak co środę w sali przy ulicy Mariańskiej zawodnicy rywalizujący w pierwszoligowych rozgrywkach Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wybiegli na parkiet, aby rozegrać czwartą serię spotkań. Po środowych meczach liderem tabeli został świetnie spisujący się beniaminek adrenaline.pl TEAM, który jako jedyny pozostaje niepokonany na pierwszoligowym froncie.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Temidy i AZS UWM SMS Olsztyn. Podopieczni Sergiusza Salskiego, zwłaszcza w pierwszym secie wysoko postawili poprzeczkę doświadczonej ekipie palestry, przez długi okres tocząc wyrównaną walkę, a na tablicy wyników wielokrotnie notowaliśmy wynik remisowy (5:5; 10:10; 19:19). Dopiero w końcówce Temida pokazała swoją wyższość i po bloku Marcina Walerzaka zapisała pierwszą partię po swojej stronie 25:20. Drugi set to już popis jednej drużyny. Temida od początku do końca kontrolowała przebieg wydarzeń (12:4; 19:10), pewnie zwyciężając 25:17 i w całym spotkaniu 2:0.  MVP meczu został wcześniej wspomniany Marcin Walerzak (zdobył 14 punktów).

W drugim spotkaniu świetnie prezentujący się od początku sezonu beniaminek adrenaline.pl TEAM mierzył się z ekipą SSPS AZS Olsztyn. Pierwszy set potwierdził wysokie aspiracje beniaminka, który nie pozostawił żadnych złudzeń przeciwnikom, po bardzo dobrej grze zwyciężając 25:13. W drugiej partii zespół Sebastiana Baranowskiego odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Walcząc o każdy punkcik i wykorzystując błędy przeciwników (których było wyjątkowo dużo), to SSPS cieszył się ze zwycięstwa w tymże secie 25:19. Czekał nas tie-break, w który ciężko było przewidzieć, który zespół będzie triumfował. Szybko okazało się, że to adrenaline.pl TEAM powróciło do dyspozycji z pierwszej partii co przełożyło się na rozgromienie AZS 15:4. Dzięki temu zwycięstwu beniaminek awansował na fotel lidera i jako jedyny z całej stawki zostaje niepokonany. Tytuł MVP przypadł rozgrywającemu zwycięskiej drużyny Pawłowi Czepanowi.

Celem Banach Auto Serwis w spotkaniu z Legends Olsztyn było pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po pierwszym secie wiele wskazywało na to, że ten cel uda się zrealizować. Dobra gra przełożyła się na nad wyraz pewne zwycięstwo 25:15. Drużynę Legends zdążyliśmy już poznać z dobrej strony i ciężko było nam uwierzyć, że oddadzą mecz bez walki. I tak też się stało. Z równie wielką łatwością co przeciwnicy to oni triumfowali w drugiej partii 25:16. W tie-breaku od stanu 5:5 „Banachy” zdobyły cztery punkty z rzędu i wydawało się, że to oni wyjdą zwycięsko z tej potyczki. Finisz Legends Olsztyn był piorunujący. Od wyniku 10:12 byli bezbłędni i po serii punktów to oni cieszyli się po wygranej 15:12. MVP meczu został Szymon Drążewski (zdobył 10 punktów).

W ostatnim meczu kolejki spotkały się zespoły, które na zakończenie ubiegłego sezonu uplasowały się na trzeciej i czwartej pozycji, czyli Indykpol i Sajtmak. Po dwóch pewnych zwycięstwach faworytem wydawał się być Indykpol. Ale tak jak to często bywa tabela mówi jedno a dyspozycja dnia drugie. Sajtmak rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie nie dając najmniejszych szans swoim konkurentom. W pierwszym secie „Indyki” próbowały walczyć i ze stanu 13:18 doprowadziły do 21:22. Ale to było wszystko na co było ich stać. Najpierw Kacper Łukaszuk posłał asa, a chwilę później Adam Kurian atakiem zakończył  premierową odsłonę. O drugiej partii Indykpol chciałby jak najszybciej zapomnieć. Wynik 14:25 z ich perspektywy mówi sam za siebie. Ale na pocieszenie (chociaż pewnie niewielkie) trzeba uczciwie przyznać, że z tak dysponowanym Sajtmakiem tego dnia nikt nie miałby szans. MVP spotkania został  as atutowy zwycięzców, czyli Adam Kurian (zdobył 13 punktów).