OLSA EKSTRAKLASA - INTER PARTS POKAZAŁ KLASĘ

Karuzela siatkarskich emocji w postaci rozrywek OLSA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, rozkręciła się już na dobre i nie zamierza zwalniać tempa. Trzecia seria spotkań to cztery zgoła odmienne mecze, po zakończeniu których pozycję lidera utrzymały kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Młode Wilki. Wydarzeniem kolejki było długo wyczekiwane starcie pomiędzy Inter Parts OSW Olsztyn, a pretendującym do mistrzowskiego tytułu Abram Team.

Cała „zabawa” przy ulicy Głowackiego zaczęła się od konfrontacji Michelin z AKS Kormoran. Reprezentanci francuskiego potentata motoryzacyjnego zaczęli, eufemistycznie mówiąc, niemrawo i bardzo szybko musieli zdać sobie sprawę z faktu, że losy pierwszego seta są już rozstrzygnięte. AKS Kormoran wygrał premierową partię 25:11 i zdawał się pewnie kroczyć po komplet punktów. Przymusowa przerwa najwidoczniej podziałała jednak orzeźwiająco na graczy Michelin, albowiem po zmianie stron to AKS Kormoran został szybko sprowadzony do „parteru” i ku powszechnemu zdziwieniu przegrał 17:25. W tie-breaku Kormoran powrócił do dobrej gry z początku spotkania. Michelin robił wprawdzie co mógł, ale braki kadrowe w/w teamu sprawiły, że to boiskowi rywale podnieśli ręce do góry po ostatnim gwizdku sędziego. MVP spotkania został Adrian Rybak.

Abram Team pod wodzą grającego menagera Pawła Polechońskiego w obecnym sezonie poczynił znaczące wzmocnienia personalne. Zasadnicze pytanie brzmiało więc: czy Abram Team (w poprzednim sezonie Gepi Team) w końcu „dobierze się do skóry” Inter Parts OSW Olsztyn? Na papierze takowe rozstrzygnięcie wydawało się wielce prawdopodobne, ale z chwilą, gdy kurtyna poszła w górę i przyszło zainaugurować siatkarski bój, przedmeczowe dywagacje nie miały już praktycznie żadnego znaczenia. Abram zaczął co najmniej nieźle i w momencie gdy prowadził 18:16 był na najlepszej drodze do wygrania pierwszego seta. Kolejny raz sprawdziły się jednak słowa legendarnego trenera NBA Rudy’ego Tomjanovicha: „nigdy nie lekceważ serca mistrza”. Inter Parts włączył „drugi bieg”, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla „dominatorów”. Strata seta wyraźnie podcięła skrzydła ubiegłorocznych wicemistrzom OLSA. Abram Team nie był już w stanie podjąć wyrównanej walki z rozpędzonym niczym TGV Inter Parts OSW Olsztyn, który w drugiej odsłonie pozwolił swoim boiskowym adwersarzom na zdobycie dziewiętnastu punktów. MVP spotkania został Michał Bakuła.

Intelly pomimo tego, iż przegrało swoje dwa pierwsze spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej to udowodniło, że nie zamierza być dostarczycielem łatwych punktów i przysłowiowym „chłopcem do bicia”. Naprzeciw beniaminka stanęły żądne zwycięstw Młode Wilki, które w tegorocznych rozgrywkach nie doświadczyły jeszcze goryczy porażki. Intelly zaczęło z animuszem od prowadzenia 4:0. Uznana na ekstraklasowych parkietach ekipa rozkręcała się powoli. Jednakże z chwilą gdy faworyci objęli prowadzenie, to nie oddali go już do końca seta, ostatecznie wygrywając 25:22. Druga partia to istny rollercoaster „bez trzymanki”. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie potrafiła wypracować sobie wystarczającej przewagi, w związku tym zawodnicy uraczyli nas trzymającą w napięciu końcówką, w której o „włos” lepsze okazało się Intelly (28:26). W tie-breaku podrażnione „Wilki” uporządkowały grę, wygrywając dodatkową rozgrywkę nie bez problemów w stosunku 15:11. MVP spotkania został rozgrywający Adam Awiżeń.

Kończące wieczór spotkanie Geoexpert Sunbroker Team z Nocożercami nie przysporzyło już takich emocji, jak wcześniejsza batalia. Nocożercy właściwie od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali boiskową rzeczywistość i zasłużenie pokonali osłabiony tego dnia Geoexpert Sunbroker Team 2:0 (25:18; 25:22). Niniejsza wygrana sprawiła, że wicemistrzowie OLSA z sezonu 2017/2018 zrównali się punktami z dzierżącymi pozycję lidera Młodymi Wilkami. MVP spotkania został najskuteczniejszy w swoim zespole Krzysztof Rawski.