OLSA II LIGA - SIATKARZE WKROCZYLI DO GRY. POCZTA POLSKA I KS JAKUBEK OLSZTYN PIERWSZYMI LIDERAMI!

Ruszyła Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W pierwszej serii spotkań byliśmy świadkami czterech spotkań, po zakończeniu których pozycję liderów objęły debiutujące w rozgrywkach KS Jakubek Olsztyn oraz Poczta Polska.

Siatkarski wieczór zaczęliśmy od konfrontacja ENTC AZS UWM Młodzik (w poprzednim sezonie występujący pod nazwą Super Vision Tempo 25) ze wspomnianą powyżej Pocztą Polską. Młodzi „azetesiacy” w premierowej partii nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z bardziej doświadczonymi zawodnikami i gładko przegrali ją w stosunku 8:25. Druga odsłona to już zgoła odmienna bajka. Mali adepci siatkówki naprawdę dzielni walczyli i w momencie gdy na tablicy pojawił się wynik 16:16, sprawa zwycięstwa była jak najbardziej otwarta. Końcówka należała jednak do zawodników Poczty Polskiej, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów i pewnie wygrali drugiego seta do 17. MVP spotkania został Robert Palmowski.

Hardcore Park Linowy to prawdopodobnie najwyższa ekipa jeżeli chodzi o rozgrywki II ligi. W starciu z KS Jubek Olsztyn ambitni „hardcorowcy” nie potrafi jednak złapać właściwego rytmu, wskutek czego grający efektowną i efektywną siatkówkę rywale nie mieli większych problemów z sięgnięciem po komplet punktów. KS Jakubek wygrał 2:0 (25:12; 25:13), zgłaszając przy tym aspiracje do awansu na pierwszoligowe parkiety. MVP spotkania został Paweł Reda, który zdobył 18 punktów.

Autoland Volley to kolejna ekipa, która w tym sezonie debiutuje w rozgrywkach OLSA. Naprzeciw w/w drużyny stanęli zawodnicy zrzeszeni w Pogotowiu Nowak 24 h. Podsumowując niniejsze spotkanie należałoby stwierdzić, że Autoland pokazać moc! Gracze Pogotowia tylko w pierwszym secie dotrzymywali kroku rozpędzonym debiutantom, aby ostatecznie przegrać do 18. W drugiej partii Autoland był już nie do zatrzymania i nadspodziewanie łatwo wygrał 25:10! MVP spotkania został Mariusz Dulewicz.

Kolejkę zakończyła twarda batalia Neotherm z FC Karolin. Obyty na drugoligowych parkietach Neotherm stanął przed niełatwym zadaniem pokonania niezwykle silnego pod względem kadrowym FC Karolin. Początek należał jednak do siatkarzy Neotherm, którzy wbrew przedmeczowym oczekiwaniom konsekwentnie szli po swoje, wychodząc na prowadzenie 19:13! Wówczas nastąpiło przebudzenie rywali, którzy w mgnieniu oka odrobili straty i co najważniejsze, zachowali więcej zimnej krwi w decydujących o losach pierwszego seta akcjach. 26:24 dla FC Karolin. W drugim secie oglądaliśmy ciekawe pod względem sportowym widowisko. Zawodnicy Neotherm walczyli, ale siła ognia ich boiskowych adwersarzy sprawiła, że z parkietu musieli zejść „na tarczy”. FC Karolin wygrał 25:22 i całe spotkanie 2:0. MVP meczu został Bartosz Domarecki.

ENTC AZS UWM Olsztyn – Poczta Polska 0:2

Hardcore Park Linowy – KS Jakubek Olsztyn 0:2

Pogotowie Nowak 24 h – Autoland Volley 0:2

Neotherm – FC Karolin 0:2