OLSA II LIGA - ROZLUŹNIENI FAWORYCI

Za nami ostatnia kolejka OLSA (II liga), której organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Przed rozpoczęciem finałowej serii spotkań było jasne, że bez względu na rozstrzygnięcia poszczególnych meczów tabela nie zmieni swojego kształtu. Swoiste rozluźnienie poszczególnych zawodników sprawiło, że teoretycznie słabsze zespoły zgodnie wygrały swoje spotkania.

Mający zapewnione zwycięstwo w II lidze adrenaline.pl TEAM na parkiecie pojawił się (podobnie jak w ubiegłym tygodniu) w dość eksperymentalnym składzie. Zawodnicy i zawodniczka w/w zespołu w pierwszym secie bawili się grą i stosunkowo łatwo ograli DAP 25:17. W drugiej partii role się odwróciły. Nonszalanckie podejście do meczu faworyzowanej drużyny spowodowało, że grający „swoje” DAP nie miał najmniejszych problemów z wygraniem drugiego seta, który zakończył się wynikiem 25:16. Tie-break był iście kuriozalnym widowiskiem. Adrenaline.pl TEAM zaczęło od prowadzenia 9:4 i gdy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte faworyzowana ekipa zaczęła popełniać błąd za błędem i ostatecznie przegrała 19:21. MVP spotkania został Patryk Tyszka.

Dzielnie walczący o swoje pierwsze zwycięstwo siatkarze Super Vision Tempo 25 stanęli naprzeciwko zawodników Pogotowia Nowak 24 h. Powyższa konfrontacja zapowiadała się nad wyraz ciekawie, ale bardziej doświadczona ekipa nie dała najmniejszych szans młodym adeptom siatkówki. Solidna postawa Krzysztofa Nowaka i spółki zapewniła temuż teamowi przekonywujące zwycięstwo 2:0 (25:15; 25:17). MVP spotkania został Konrad Tromszczyński.

W meczu Januszy Siatkówki z Neotherm więcej szans dawano tym pierwszym - wiceliderzy tabeli to bardzo wyrówna drużyna, która na drugoligowych parkietach rzadko schodzi z boiska na tarczy. Neotherm postanowił jednak z przytupem zakończyć rozgrywki i zagrał prawdopodobnie najlepszy mecz w tym sezonie. Zwycięstwo Neotherm w stosunku 2:0 (25:23; 25:15) poza krótkimi epizodami właściwie nie podlegało dyskusji. Rozbici Janusze podzielili więc los swoich największych rywali, czyli adrenaline.pl TEAM. MVP spotkania został Piotr Skibiński.

Ostatnim w tym sezonie meczem rozgrywek OLSA była konfrontacja Pogotowia Nowak 24 h z Hardcore.pl. Rozpędzone „Nowaki” po nadspodziewanie gładkim zwycięstwie nad Super Vision Tempo 25 pierwszego seta wygrały 25:18. Podrażnieni „hardcorowcy” ani myśleli składać broni i w drugim secie byli klasą sami dla siebie. Wynik 25:14 mówi sam za siebie. W decydującej rozgrywce gracze Pogotowia Nowak 24 h wróci do dyspozycji z pierwszego seta rozbijając ekipę Hardcore.pl 15:7. MVP spotkania został Konrad Tromszczyński.

Zwycięzcy rozgrywek zespół adrenaline.pl TEAM w sezonie 2018/2019 występowali w następującym składzie: Adrian Dobrzeniecki, Robert Pawlak, Aleksander Jazdowski, Cezary Samul, Przemysław Soliwoda, Kacper Piotrowski, Tomasz Świstowski, Anita Zinkiewicz, Marcin Soroko, Marek Pietrusewicz, Mateusz Koper, Patryk Waś.