OLSA EKSTRAKLASA - RUPI, GEPI i MŁODE WILKI POWALCZĄ O WICEMISTRZOSTWO OLSA W SEZONIE 2018/2019!

Przed ostatnią kolejką rozgrywek OLSA (Ekstraklasa), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, aż trzy zespoły zachowały szanse na zakończenie sezonu ze srebrnymi medalami na szyi. Mistrzowską formę potwierdził Inter Parts OSW Olsztyn, który po twardym boju pokonał mające medalowe aspiracje Gepi Team.

Środowy wieczór w sali przy ulicy Głowackiego rozpoczęliśmy od absolutnego hitu. Najlepszy zespół ligi, tj. Inter Parts podjął rewelację obecnego sezonu, czyli ekipę Gepi Team. Pewni ostatecznego triumfu „dominatorzy” do niniejszego spotkania przystąpili w nieco okrojonym składzie, co skrzętnie starali się wykorzystać ich boiskowi adwersarze. Gepi prowadząc 17:12 było na najlepszej drodze do zwycięstwa w premierowej partii. Tyle tylko, że Inter Parts to nie przysłowiowi chłopcy do bicia, toteż należało powstrzymać się z ferowaniem pochopnych wyroków. Ostatecznie jednak emocjonującą końcówkę na swoją korzyść przechyliło ambitne Gepi, które wygrało 28:26. Gracze Inter Partsu nie zamierzali składać broni i w dwóch kolejnych setach dobitnie pokazali, dlaczego należy im się tytuł mistrzowski. „Dominatorzy” wygrywając drugiego seta do 20 i tie-break do 10, odnieśli ze wszech miar zasłużone trzynaste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. MVP spotkania został Mariusz Miechowicz.

Geoexpert Sunbroker Team, który w ubiegłym tygodniu po siatkarskim horrorze pokonał faworyzowanych Nocożerców, tym razem sprawdził formę nieobliczalnych Młodych Wilków. Premierowa partia od początku do końca przebiegała pod dyktando zmotywowanych „Wilków”, które zdążyły przyzwyczaić swoich kibiców do tego, że potrafią rozpocząć spotkanie od mocnego uderzenia. Wprawdzie Geoexpert rozkręcił się w drugiej połowie seta, ale na odwrócenie jego losów było już za późno. Pierwszy set 25:21 dla Młodych Wilków. W drugiej partii „Wilki” wyraźnie spuściły z tonu i przegrały 23:25. Tie-break to istny rollercoaster. Szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę, ale ostatnie słowo należało do Młodych Wilków, które decydującą rozgrywkę wygrały 16:14! MVP spotkania został Jarosław Jurkowski.

Będący krok od wicemistrzostwa Rupi Team zagrał z AKS Kormoran. Ci drudzy to bodajże najbardziej zdeterminowana drużyna Ekstraklasy, dlatego emocje były gwarantowane. Ekipie Tomasza Pszczółkowskiego gra wyraźnie się nie kleiła, a „nakręcający” się po każdej udanej akcji siatkarze AKS Kormoran nie zamierzali oglądać się na rywali i premierową partię wygrali 25:19. W drugim secie emocje sięgnęły zenitu. Goniące rywali Rupi było blisko odwrócenia losów spotkania, ale boiskowi adwersarze zachowali zimną krew i po pasjonującej końcówce wygrali 32:30! MVP spotkania został Bartosz Jarus.

Żegnający się z Ekstraklasą Michelin stanął naprzeciwko aktualnych wicemistrzów OLSA, czyli Nocożerców, którzy tegorocznego sezonu z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. Spisywany na starty zespół zaczął z impetem i w mgnieniu oka wypracował sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca pierwszej partii zwyciężając 25:20. Nocożercy podnieśli się w drugim secie, rozbijając zdezorientowanych rywali do 18. W tie-breaku powszechnie spodziewano się, że ubiegłoroczni wicemistrzowie pójdą za ciosem, ale siatkarze Michelin pokazali godny podziwu hart ducha i wygrali 15:10. MVP spotkania został Marek Przybysz.