OLSA EKSTRAKLASA - INTER PARTS OSW OLSZTYN MISTRZEM OLSA W SEZONIE 2018/2019!

Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia rozgrywek OLSA (Ekstraklasa), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wydarzeniem szesnastej serii spotkań rozegranej jak zawsze w sali przy ulicy Głowackiego było zwycięstwo Inter Parts OSW Olsztyn, które zapewniło „dominatorom” końcowy triumf w sezonie 2018/2019!

Wieczór rozpoczęliśmy od konfrontacji walczącego o miejsce na podium Gepi Team z pozostającym na końcu ligowej tabeli Chemikiem AZS Olsztyn. Niniejsze spotkanie miało przede wszystkim kluczowe znaczenie dla pierwszej z w/w ekip, ponieważ Paweł Polechoński i spółka aby dotrzymać kroku Rupi Team, jak powietrza potrzebują zwycięstw (najlepiej za trzy punkty). Pewnym zaskoczeniem był więc fakt, że mniej więcej do połowy seta ton rywalizacji nadawali młodzi gracze Chemika. Ich dobra gra skończyła się jednak w momencie gdy prowadzili 15:12. Wówczas Gepi podkręciło tempo i w samej końcówce dosłownie rzutem na taśmę „wyrwało” seta młodym adeptom siatkówki. Druga partia bezsprzecznie należała już do tegorocznego beniaminka. Gepi grało pewnie i nader skutecznie, co zaowocowało zwycięstwem tegoż teamu do 19. MVP spotkania został Krzysztof Rawski.

W zaległym spotkaniu wcześniejszej kolejki Gepi Team nie bez problemów uporało się z Geoexpert Sunbroker Team 2:0 (25:23; 25:22). Rzeczona wygrana sprawiła, iż ekipa Pawła Polechońskiego ma już tylko punkt straty do najgroźniejszego rywala w walce o wicemistrzostwo, czyli drużyny Rupi Team. MVP spotkania został Krzysztof Rawski.

AKS Kormoran i Młode Wilki to jedyne drużyny OLSA, które mogą poszczycić się tym, że nie tylko „urwały” punkty Inter Parts OSW Olsztyn, ale „ograły” nieprzywykłych do schodzenia z parkietu na tarczy „dominatorów”. Ambitny Kormoran zaczął, skądinąd jak zawsze z werwą. Walcząca od pierwszej do ostatniej piłki ekipa Pawła Żmudzińskiego dość nieoczekiwania wygrała pierwszego seta 25:22, wskutek czego było już pewne, że strata Młodych Wilków do Gepi oraz Rupi Team z pewnością się powiększy. Podrażnione „wilki” po krótkiej przerwie wyszły na parkiet odmienione niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Drugi set to absolutna dominacja powyższego zespołu, który pozwolił przeciwnikowi jedynie na ugranie piętnastu punktów. W tie-break lepiej „wszedł” AKS Kormoran. Przy prowadzeniu 12:9 wszystkie znaki na niebie i ziemi zdawały się wskazywać na przegraną Młodych Wilków. Kormoran nie wykorzystał jednak nadarzającej się okazji i ku zdumieniu zgromadzonych na sali kibiców stracił sześć punktów z rzędu! „Wilki” wygrały 2:1 i w dalszym ciągu pozostają w grze o miejsce na podium. MVP spotkania został Michał Głowacz.

Inter Parts OSW Olsztyn aby móc cieszyć się ze zwycięstwa w sezonie 2018/2019, potrzebował zaledwie punktu w meczu z okupującą od dłuższego czasu ósme miejsce drużyną Michelin. „Dominatorzy” na parkiecie pojawili się wprawdzie w eksperymentalnym zestawieniu, ale w żadnym wypadku nie przeszkodziło im to w pokonaniu przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego. Inter Parts szedł konsekwentnie po swoje, a „gasnący” z każdą piłką gracze Michelin byli bezradni wobec siły ognia Inter Partsu, który zgodnie z przewidywaniami wygrał spotkanie w stosunku 2:0 (25:18; 25:18). MVP spotkania został straszący blokiem swoich boiskowych adwersarzy Piotr Stasiewicz.

Siatkarski wieczór zakończył emocjonujący mecz pomiędzy Nocożercami i Geoexpert Sunbroker Team. Wicemistrzowie z ubiegłego sezonu wprawdzie nie zachwycają swoimi rezultatami, ale wciąż mają szanse, aby na koniec sezonu zameldować się na podium. W pierwszym secie to jednak Geoexpert zdawał się być zespołem, któremu bardziej zależy na końcowej wygranej. Przegrana Nocożerców w pierwszym secie 19:25 najwyraźniej podziałała jednak mobilizująca na tenże team, ponieważ drugą partię zespół rozpoczął od prowadzenia 13:3! Trzeci set był zatem nieuchronny i stał się faktem, gdy broniąca wicemistrzowskiego tytułu drużyna wygrała 25:19. W tie-breaku działy się istne siatkarskie cuda! Nocożercy prowadząc 14:11 byli dosłownie o krok od cieszenia się z wywalczenia dwóch punktów. Tyle tylko, że Geoexpert pokazał charakter, a ich przeciwników spotkała bliżej nieokreślona niemoc… Geoexpert Sunbroker Team wygrał 16:14 i w ligowej tabeli zbliżył się do pokonanego przez siebie zespołu. MVP spotkania został Tomasz Biryło.