OLSA I LIGA - PIĄTKA AS CARS ZASKOCZYŁA SSPS

W środę (28.11) w hali przy ul. Mariańskiej odbyła się ostatnia (siódma) kolejka pierwszej rundy rozgrywek I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2018/19, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Do rozegrania zostało zaległe spotkanie Intelly-Temida, które zadecyduje o tym kto zostanie mistrzem półmetka.

W pierwszym meczu kolejki Netland mierzył się z grającą w pięcioosobowym zestawieniu drużyną Banach Auto Serwis. Od pierwszych piłek uwidoczniła się przewaga dobrze dysponowanego zespołu Netlandu, który co rusz punktował osłabionych przeciwników. 25:19 po pierwszym secie zapowiadało pewne zwycięstwo i trzy punkty do ligowej tabeli. W drugiej partii siatkarze Netlandu kontynuowali dobrą grę, obejmując prowadzenie 9:5. To co stało się później ciężko logicznie wytłumaczyć. Na zagrywce stanął Adrian Karwowski i delikatnie mówiąc napsuł trochę krwi przeciwnikom. 15 punktów z rzędu i prowadzenie „Banacha” 20:9 to zarówno zasługa ich lepszej gry, jak i niezliczonej liczby błędów Netlandu. Ostatecznie „Banach” zwyciężył w drugim secie 25:13 i czekał nas tie-break. W nim Netland powrócił do dyspozycji z pierwszej partii, pewnie zwyciężając 15:10 i w całym meczu 2:1. MVP spotkania został Paweł Wiljam (zdobył 9 punktów).

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny z przeciwległych biegunów tabeli. Lider rozgrywek Indykpol i czerwona latarnia, czyli Temida. Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo „Indyków” i tak też było. Od początku Indykpol dominował na parkiecie, punkt po punkcie powiększając swoją przewagę. Oba sety zakończyły się identycznym rezultatem 25:18 i trzy punkty trafiły na konto lidera tabeli. MVP meczu został Marcin Cudakiewicz (zdobył 13 punktów).

Podobny przebieg miało kolejne spotkanie, w którym mierzyły się zespoły Intelly i Sajtmak. Piotr Bancewicz i spółka jako jedyni nie zaznali jeszcze goryczy porażki, i tak też pozostanie po środowej kolejce. Pewne zwycięstwa w poszczególnych setach 25:18 i 25:19, i w razie trzypunktowego triumfu w zaległym spotkaniu mistrzostwo półmetka stanie się faktem.  MVP spotkania został środkowy zwycięskiej drużyny Maciej Dziuba (zdobył 10 punktów).

Na zakończenie wieczoru o tym, że można grać w piątkę przekonał nas As Cars Team. A żeby było ciekawiej naprzeciwko nich stanął najliczniejszy zespół rozgrywek SSPS AZS Olsztyn. Faworytem spotkania był wyżej plasujący się w tabeli SSPS. Ale co „mówi” tabela niekoniecznie przekłada się na wydarzenia na parkiecie. As Cars rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie, doszczętnie rozbijając przeciwników. Wyniki w poszczególnych setach 25:12 i 25:18 mówią same za siebie. MVP meczu został efektowny w ataku Michał Aleksiejuk (zdobył 15 punktów).