OLSA II LIGA - ZACIĘTA GRA O MISTRZOSTWO

Sława Kieźliny i Sajtmak wygrały solidarnie swoje spotkania i wciąż idą „łeb w łeb” w walce o tytuł mistrzowski w II Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego. Dwa inne mecze rozstrzygały się dopiero po tie-breakach i były kolejnym dowodem na tajemniczość siatkówki.

Walczące o mistrzostwo ekipy Sławy Kieźliny i Sajtmaka nie miały w tej kolejce problemów z odniesieniem przekonywujących zwycięstw. W pierwszym spotkaniu Sława pewnie pokonała w dwóch setach Januszy Siatkówki. Bardzo dobrze zbilansowany zespół lidera tabeli (punktowali wszyscy zawodnicy) od pierwszych piłek dyktował warunki na parkiecie, wygrywając obie partie w identycznym stosunku 25:17. „Mózgiem” i kreatorem poczynań drużyny był rozgrywający Sławy Paweł Czepan, któremu przypadł tytuł MVP spotkania.

W drugim meczu idący „krok w krok” za liderem Sajtmak ostatecznie pozbawił złudzeń IMPLYWEB do podjęcia rywalizacji o najwyższe cele w rozgrywkach. W pierwszym secie zwycięzcy wręcz „zdemolowali” przeciwników pozwalając im ugrać jedynie 9 punktów. W drugiej partii trwała zacięta walka jak przystało na zespoły zajmujące drugą i czwartą lokatę w tabeli, było dużo ofiarnych obron i fantastycznych ataków. Do połowy seta to IMPLYWEB kontrolował wydarzenia na parkiecie, co przekładało się na ich prowadzenie 14:10. W końcowej fazie wicelider wskoczył na wyższe obroty, szybko odrobił straty, ostatecznie zwyciężając 25:22 i całe spotkanie 2:0. Wyróżniającą się postacią tego meczu był bezbłędny w ataku, zdobywca 10 punktów Damian Kruk i to jemu właśnie przypadł tytuł MVP.

W meczach Konitecu z Optyką Gaweł oraz ekipy Abra Kadabra ze Słonecznym Patrolem ostatecznie po tie-breakach wygrywali faworyci, ale musieli się mocno pomęczyć. W pierwszym spotkaniu Konitec, głównie za sprawą Krzysztofa Jodko (zdobył 6 punktów), dość pewnie wygrał pierwszego seta 25:18, ale w drugim stracił koncentrację: zaczął od 0:7 i już nie wrócił do równowagi przegrywając 16:25. W decydującej partii długo trwała zacięta walka, obie ekipy brały czasy, a w końcówce na tablicy wyświetlił się wynik 16:16, ale ostatnie słowo, po ataku Jodko, należało do Konitecu, który wygrał 19:17 i cały mecz 2:1. MVP meczu został Krzysztof Jodko, zdobywca 13 punktów.

W drugim meczu Abra Kadabra zaczęła od przegranej 18:25 w pierwszym secie, jednak dwie następne partie rozstrzygnęła na swoją korzyść (25:19 i 15:13) wygrywając mecz 2:1. To było bardzo energetyczne spotkanie, ale takie musiało być skoro na boisku spotkały się dwie najmłodsze ekipy ligi. Było w tym starciu wszystko: dużo emocji i zwrotów akcji, sporo dobrej siatkówki, ale też sporo młodzieńczych błędów. W tie-breaku Abra Kadabra przegrywała już 3:6 i 4:8, a jednak potrafiła wrócić do gry i między innymi dzięki skuteczności Macieja Kazimierskiego, który został MVP meczu (zdobył 13 punktów) odniosła wartościowe zwycięstwo.