OLSA I LIGA - ROWER BŁAŻEJA CORAZ BLIŻEJ CELU

Lider rozgrywek drużyna Rower Błażeja jest coraz bliżej upragnionego awansu, a MS Projekt wykorzystał pauzę Gali Barczewo awansując na pozycję wicelidera. To najważniejsze wydarzenia środowej kolejki Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Rower Błażeja ciągle utrzymuje wysoką dyspozycję, tym razem nie dał najmniejszych szans Stowarzyszeniu Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn zwyciężając 2:0. Największymi atutami lidera, podobnie jak
w poprzednich meczach, były mocna zagrywka i skuteczny atak, co przełożyło się na pewną wygraną w obu partiach 25:17 i 25:18. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany środkowy Roweru Błażeja Kamil Hrynowiecki, zdobywając 13 punktów.

W drugim spotkaniu Indykpol musiał się bardzo mocno natrudzić, by zapisać na swoim koncie kolejne trzy oczka. Ostatecznie ta sztuka im się udała i po dwóch emocjonujących setach (w pierwszym musieli bronić trzech piłek setowych) mogli cieszyć się ze zwycięstwa 31:29 i 25:23. W ważnych momentach najwięcej zimnej krwi wykazał Grzegorz Bogdański (zdobył 14 punktów) i to jemu przypadł tytuł MVP meczu.

W kolejnym spotkaniu walczący o awans do Ekstraklasy MS Projekt, zrewanżował się drużynie Banach Auto Serwis za porażkę z pierwszej rundy, bezdyskusyjnie wygrywając 2:0. Cały mecz przebiegał pod dyktando świetnie dysponowanych zawodników MS Projekt, a zwycięstwa w setach 25:16 i 25:15 mówią wszystko o przebiegu tej rywalizacji. Wybijającymi się postaciami tego meczu byli znani z siatkarskich parkietów w całej Polsce Tomasz Kowalczyk oraz Maciej Dobrowolski i właśnie temu drugiemu, kierującemu grą swojego zespołu, przypadł tytuł najlepszego gracza meczu. A już w następnym tygodniu dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się meczu przewodzących w tabeli zespołów MS Projekt z Rowerem Błażeja, który może zdecydować o zwycięstwie w pierwszoligowych rozgrywkach.

Na zakończenie wieczoru doszło do jedynego w tej kolejce meczu, który skończył się tie-breakiem. W tej rozgrywce Warmig okazał się lepszy od zespołu Temidy. Pierwszy set to dominacja zawodników Warmigu, którzy bez żadnych kłopotów zwyciężyli 25:16. W drugiej partii do stanu 19:19 trwała zacięta walka punkt za punkt. W końcówce więcej jakości zaprezentowała Temida wygrywając 25:20. W decydującej rozgrywce większym opanowaniem wykazał się Warmig, zwyciężając 15:8 i całe spotkanie 2:1. Najjaśniejszą postacią meczu był zdobywca 17 punktów Adrian Borkowski i to właśnie jemu przypadł tytuł MVP.