OLSA II LIGA - ZWYCIĘSTWO SAJTMAK W MECZU NA SZCZYCIE

Sajtmak zadbał o emocjonującą końcówkę sezonu w rozgrywkach II ligi OLSA – w meczu na szczycie siatkarze Sajtmaka pokonali w Uranii Sławę Kieźliny 2:0 i zrównali się punktami z dotychczasowym liderem.

Sława Kieźliny przystępowała do kluczowego spotkania jako jedyny zespół, który dotychczas nie poczuł w rozgrywkach goryczy porażki, ale w życiu tak już jest że każda passa się kiedyś kończy. Lider przegrał 0:2 (w setach 21:25 i 19:25) i trzeba powiedzieć jasno, że to nie był ich dzień. Wpływali na losy meczu wykorzystując wszystkie przerwy czasowe w obu setach, w grze rozpaczliwie próbował ich utrzymać Michał Aleksiejuk (tylko w pierwszym secie zdobył 10 punktów), ale nic nie szło. A Sajtmak grał bardzo stabilnie, cierpliwie i równo, a zdobywanie punktów rozkładało się niemal na cały zespół. Najwięcej punktów (11) zdobył Adam Kurian, ale MVP spotkania został Tomasz Gwóźdź, który wywalczył 9 oczek i może się pochwalić stuprocentową skutecznością.

W drugim meczu na boisku nr 1 siatkarze Optyki Gaweł dość nieoczekiwanie stawili duży opór Słonecznemu Patrolowi (w końcówkach obu setów odnotowano remisy 23:23), ale ostatecznie faworyci wygrali 2:0 (26:24 i 25:23). MVP meczu został Michał Tworkowski, który zdobył dla wygranych aż 17 punktów.

W pierwszym spotkaniu na boisku 2 zmierzyły się trzecia i czwarta siła rozgrywek IMPLYWEB i Abra Kadabra Magic Volley. Zdecydowane zwycięstwo 2:0 odnieśli zawodnicy Abra Kadabry, przeskakując rywali w ligowej tabeli. Zarówno pierwsza jak i druga partia miały podobny przebieg. Abra Kadabra uzyskiwała kilkupunktową przewagę, którą pewnie utrzymywała do końca setów, wygrywając 25:22 i 25:15. MVP meczu został fantastycznie spisujący się w obronie, libero zwycięskiej drużyny Tomasz Iwaniuk.

W drugim meczu, na tym samym boisku pewne zwycięstwo odniósł Konitec, pokonując 2:0 drużynę Fachury Teknos. Oba sety kończyły się w identycznym stosunku 25:17. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Andrzej Nagadowski (9 punktów).